Uczniowie ze szkół Powiatu Limanowskiego liderami wiedzy ekonomicznej

uczniowie z dyplomami

Uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Limanowskiego zwycięzcami w centralnych eliminacjach “Lider Wiedzy Ekonomicznej – Konkurs o Puchar Rektora PWSZ”. Eliminacje odbyły się 6 kwietnia w Instytucie Ekonomicznym PWSZ w Nowym Sączu.

Konkurs skierowany był do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, w celu ich edukacji ekonomicznej, umacniania wśród młodzieży wiedzy o współczesnej gospodarce oraz wspierania rozwoju uczniów szczególnie uzdolnionych.

Wydarzenie odbywało się w dwu-stopniowych eliminacjach: I etap – eliminacje szkolne, w których do drugiego etapu zakwalifikowało się aż 12 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Limanowskiego oraz II etap – eliminacje centralne, które odbyły się w miniony piątek. Zwycięzcami eliminacji zostali:

I miejsce- Jakub Marek I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Orkana w Limanowej
II miejsce- Katarzyna Przybek Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach
III miejsce- Karolina Lachor uczennica Technikum im. ks. prof. Józefa Tischnera w Limanowej

Uczniowie w finałowym etapie musieli rozwiązać zarówno zadania zamknięte jak i otwarte. Dodatkowym utrudnieniem były ujemne punkty za złą odpowiedź. Tegoroczna edycja konkursu przebiegła pod hasłem: “Przedsiębiorczość i innowacje – kluczem do sukcesu “. Organizatorem wydarzenia był Instytut Ekonomiczny PWSZ w Nowym Sączu.

Zwycięzcom gratulujemy!

UCZNIOWE