Weekend wydarzeń w Powiecie Limanowskim. 19 – 20 sierpnia

Przed nami  kolejny, wakacyjny weekend bogaty w liczne wydarzenia
i atrakcje. Gdzie warto być i co zobaczyć w weekend 19 – 20 sierpnia
w regionie? Aby ułatwić Wam wybór przygotowaliśmy zestawienie uroczystości i imprez, które będą miały miejsce na terenie powiatu limanowskiego.

18 sierpnia, to jak co piątek kino plenerowe w Dobrej i projekcja filmu „Gra Fortuny”.

19 sierpnia 2023 (sobota)

19 sierpnia to pierwszy dzień imprezy plenerowej Gminy Mszana Dolna pn. „Zagórzańskie Lato”, która odbędzie się na stadionie sportowym „Witów” w Mszanie Górnej.

O godz.12:00 na torze trialowym im. Jarosława Gęsiaka (ul. Bronisława Czecha) w Limanowej rozpocznie się Trial – III Runda Mistrzostw Strefy Południowo-Zachodniej Polski Memoriał im. Jarosława Gęsiaka

W najbliższą sobotę rozpoczynają się również uroczystości odpustowe na Pasierbcu, które tradycyjnie zapoczątkuje pielgrzymka strażaków z powiatu limanowskiego.

19 -20 sierpnia w Szczawie odbędą się obchody dorocznego Odpustu Partyzanckiego. Sobotnie uroczystości zapoczątkuje Msza św.  o godz. 18.00 w kościółku partyzanckim. Główne obchody odbędą się w niedzielę.

W dniach 19-20 sierpnia br. odbywać się będzie w Limanowej sportowe wydarzenie biegowe XRUN Limanowa Fest. Na uczestników czekać będą specjalnie wyznaczone trasy na 4 dystansach: 10 km Beginner, 22 km Mini, 38 km Classic oraz 50 km Marathon, a także Bieg KIDS. Szczegóły na stronie: https://nietuzinkowebiegi.pl/

20 sierpnia 2023 (niedziela)

20 sierpnia Miasto Mszana Dolna i Fundacja Sztetl zapraszają na wydarzenia w 81. rocznicę Zagłady Mszańskich Żydów.

Niedziela to drugi dzień imprezy Gminy Mszana Dolna pn. „Zagórzańskie Lato” w ramach której odbędzie się zagórzańska odsłona X Festiwalu Kultury Beskidu Wyspowego „Beskidzkie Rytmy i Smaki”

20 sierpnia to uroczystości dożynkowe Gminy Laskowa oraz Dobra.

Święto Plonów w Gminie Laskowa rozpocznie się Mszą św. w kaplicy w Sechnej o godzinie 14.00 , a następnie program dożynkowy prezentowany będzie na stadionie AKS Ujanowice

Dożynki Gminne w Dobrej również rozpocznie Msza św. o godzinie 14.00 w Sanktuarium M.B. Szkaplerznej, następnie korowód przejdzie do Parku im. Małachowskich gdzie odbędą się uroczystości dożynkowe.

W ramach XIV edycji akcji Odkryj Beskid Wyspowy 2023 – znów wędrujemy po „Beskidzkich Wyspach”, przez Gminę Limanowa – tym razem na Golców. Wspólna wędrówka rozpocznie się o godzinie 8.00, pod czujnym okiem przewodnika PTTK. Miejscem zbiórki jest parking przy kościele w Młyńczyskach. Turyści przemierzą następującą trasę: Młyńczyska – szlak niebieski Golców – szlak niebieski Jabłoniec – Limanowa.

Niedziela to również XXV Dożynki Województwa Małopolskiego.  Gospodarzem tegorocznych dożynek będzie Gmina Korzenna. Małopolskie święto plonów rozpocznie się o godz. 11:30 na terenie przy Dworze w Korzennej.

Zapraszamy!