Wsparcie dla osób niepełnosprawnych w ramach programu PFRON

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Limanowej  zaprasza osoby z niepełnosprawnością, wyłącznie leżące bądź leżące i okresowo poruszające się na wózku inwalidzkim oraz posiadające orzeczenie o znacznym bądź  umiarkowanym stopniu niepełnosprawności,  osoby do 16 roku życia  lub równoważne do wyżej wskazanych do udziału programie, którego celem jest przekazanie środków pielęgnacyjnych.

W ramach programu zostanie zakupionych oraz dostarczonych 100 paczek, składających się z:

  • akcesoriów ochrony osobistej i środków do dezynfekcji np. płynów do dezynfekcji, mydeł antybakteryjnych, maseczek, rękawiczek jednorazowych itp.,
  • produktów do pielęgnacji/ leczniczych np. maści przeciwodleżynowych, chusteczek nawilżanych, pianek do mycia bez użycia wody, maści przeciwbólowych itp.,
  • przyrządów pomiarowych np. pulsoksymetrów, ciśnieniomierzy, termometrów bezdotykowych.

Pomoc realizowana będzie w ramach programu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi” – Moduł IV.

Żeby wziąć udział w programie należy złożyć KARTĘ ZGŁOSZENIA do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Limanowej ul. Józefa Marka 9, 34-600 Limanowa. Zgłoszenia może dokonać również opiekun faktyczny osoby niepełnosprawnej wspólnie z nią zamieszkujący.

KARTA ZGŁOSZENIA DO PROGRAMU MODUŁ IV_OSOBA NIEPEŁNOSPRAWNA

KARTA ZGŁOSZENIA DO PROGRAMU MODUŁ IV_OPIEKUN FAKTYCZNY

Zgłoszenia należy składać w terminie  do 16 sierpnia 2021 r.

Nie zwlekaj! Liczy się kolejność zgłoszeń! Paczki otrzyma pierwsze 100 osób niepełnosprawnych wyłącznie leżących bądź leżących i okresowo poruszających się na wózku inwalidzkim i posiadających orzeczenie o znacznym bądź  umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, o niepełnosprawności osoby do 16 roku życia  lub równoważne do wyżej wskazanych.

O zakwalifikowaniu się do programu osoby niepełnosprawne zostaną poinformowane pisemnie w  terminie 30 dni od dnia zakończenia naboru.

W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny 18 3337 825 bądź mailowy pcpr@powiat.limanowski.pl.

Procedura udzielania wsparcia rzeczowego osobom niepełnosprawnym w ramach Modułu IV programu „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”

 

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content