Wykład pt. „Udział Ziemi Limanowskiej w Powstaniu Styczniowym w latach 1863-1864” w Muzeum Ziemi Limanowskiej

10 lutego 2023 r.  o godz. 17.00 w Muzeum Regionalnym Ziemi Limanowskiej odbędzie się wykład  mgr Katarzyny Drożdż pt. „Udział Ziemi Limanowskiej w Powstaniu Styczniowym w latach 1863-1864” upamiętniający 160-tą rocznicę Powstania Styczniowego. Wydarzenie organizują: Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej oraz Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Limanowej.

Spotkanie przybliży wydarzenia historyczne,  dając okazję do refleksji  oraz pogłębienia wiedzy na temat powstańców na ziemiach limanowskich i ich losów.

Katarzyna Drożdż jest autorką licznych artykułów naukowych i popularnonaukowych. Jest współautorką scenariusza filmu dokumentalnego pt. „Znani i nieznani powstańcy styczniowi z Ziemi Limanowskiej”. Jest członkinią Polskiego Towarzystwa Historycznego, uczestniczką sesji i konferencji naukowych.