XII Międzyszkolny Konkurs Prozdrowotny „Zdrowie to Twój Skarb”

laureai konkursu wraz z opiekunami i goścmi. Na zdjeciu również Radny Powatu Limanowskiego Grzegorz Wójcik

„Kocham życie – dbam o zdrowie” – pod takim hasłem 5 kwietnia z okazji Światowego Dnia Zdrowia w Zespole Szkół Nr 1 odbyła się XII edycja Międzyszkolnego Konkursu Prozdrowotnego „Zdrowie to Twój Skarb”. W konkursie udział wzięła młodzież z 15 szkół podstawowych i gimnazjów oraz 6 szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu limanowskiego. Honorowy Patronat nad konkursem objął Starosta Limanowski Mieczysław Uryga.

Zadaniem konkursowym gimnazjalistów i uczniów klas ósmych szkoły podstawowej było przygotowanie plakatów popularyzujących aktywność fizyczną i zdrowy styl życia. Prace plastyczne zgłoszone do konkursu oceniało Jury w składzie: przewodnicząca pani mgr Anna Golonka, pani mgr Jolanta Zapała, pani mgr Alicja Cichorz, pan mgr Stanisław Dębski, pan mgr Tadeusz Pietryga. Odbyło się również głosowanie internetowe na najlepszą pracę plastyczną na stronie internetowej przygotowanej przez pana Tadeusza Pietrygę.

Z kolei młodzież szkół średnich naszego powiatu miała okazję sprawdzić swoją wiedzę na temat budowy, działania, chorób i  higieny układu rozrodczego oraz rozmnażania i rozwoju człowieka. Test konkursowy został opracowany przez panią mgr Ewę Wątrobę z Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia PSSE  w Limanowej.

LAUREACI XII EDYCJI KONKURSU

Nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w Limanowej i Rada Rodziców Zespołu Szkół Nr 1 w Limanowej. Pomysłodawcą i koordynatorem konkursu była mgr Danuta Rosiek  – nauczycielka biologii i chemii.

Uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: Grzegorz Wójcik – Radny Powiatu Limanowskiego, Joanna Rudek– Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Limanowej, Piotr Zoń – Przewodniczący Rady Rodziców ZS Nr 1 w Limanowej, Ewa Wątroba –  Przedstawicielka Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia PSSE w Limanowej, przewodnicząca jury,  Anna Golonka  – nauczycielka wiedzy o kulturze, przewodnicząca jury w kategorii praca plastyczna.

młodzież podczas pisemnej części konkursu zdrowie to Twój Skarb młodzież na plastycznej części zdroiwe to Twój skarb młodziez w oczekiwaniu na wyniki konkursu Radny Powiatu Limanowskiego Grzegorz Wójcik gratuluje uczestnikom konkursu podczas rozdania nagród

image_pdfimage_print

Udostępnij