XV Powiatowa Gimnazjada „Wiem wszystko”

Powiatowa Gimnazaja

Dzisiaj w I Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Orkana w Limanowej odbyła się XV edycja Powiatowej Gimnazjady „Wiem wszystko”. W rywalizacji wzięło udział 58 uczniów z 20 gimnazjów z terenu powiatu limanowskiego. Honorowy Patronat nad konkursem objął Starosta Limanowski Jan Puchała.

– Bardzo się cieszę,  że młodzież z powiatu limanowskiego ma taka dużą wiedzę ogólną. To właśnie dla Was tworzone są tego typu konkursy, dzięki którym możecie rywalizować miedzy sobą dążąc do osiągania jak najlepszych wyników, ale także do doskonalenia swoich umiejętności. Gratuluję odwagi i udziału w Gimnazjadzie, dziękuję również nauczycielom za przygotowanie Was do tego konkursu, a także dziękuję wszystkim organizatorom i współorganizatorom tego wydarzenia– mówił Starosta Limanowski podczas rozdania nagród, życząc przy tym młodzieży wiele pomyślności.

Gimnazjada jest dla uczniów doskonałą okazją do porównania poziomu wiedzy, motywowania do dalszej nauki i rozwijania umiejętności. Nauczyciele mogą wyłowić nowe talenty i zachęcić podopiecznych do kontynuowania nauki w liceum– poinformowali organizatorzy, a następnie przedstawili zasady Konkursu, który składał się z dwóch etapów:

I. etapu pisemnego – testu wyboru z zakresu wszystkich przedmiotów realizowanych w gimnazjum oraz języka angielskiego, w którym wzięli udział wszyscy uczestnicy
II. etapu ustnego – przeprowadzonego na zasadzie teleturnieju „Jeden z dziesięciu”

Do II etapu zakwalifikowało się 10 finalistów:

Klaudia Zelek – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 im. Marii Konopnickiej
w Limanowej
Karol Frączek – Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Janusza Korczaka w Laskowej
Dorota Więcek – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Starej Wsi
Dawid Szewczyk – Szkoła Podstawowa nr 2 w Limanowej
Gabriela Wiewióra – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Męcinie
Paulina Juszczak – Szkoła Podstawowa im. Józefa Marka w Tymbarku
Szymon Pajor – Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Janusza Korczaka w Laskowej
Ewa Kumórkiewicz – Szkoła Podstawowa im. Józefa Marka w Tymbarku
Julia Zięba – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Męcinie
Patrycja Miśkowiec – Szkołą Podstawowa im. Leopolda Węgrzynowicza w Dobrej

Rywalizacja wyłoniła ostatecznie następujących laureatów:
I miejsce: Paulina Juszczak – Szkoła Podstawowa im. Józefa Marka w Tymbarku
II miejsce: Klaudia Zelek – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 im. Marii Konopnickiej
w Limanowej
III miejsce: Dawid Szewczyk – Szkoła Podstawowa nr 2 w Limanowej

Pytania ze wszystkich dziedzin wiedzy ułożyli nauczyciele z I LO w Limanowej, a konkurs jak co roku przygotowały: Lucyna Wójtowicz i Dorota Nawaleniec. W teleturnieju „Jeden z dziesięciu” rolę Tadeusza Sznuka przejął Piotr Twaróg.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki, a laureaci i finaliści uhonorowani zostali dodatkowymi nagrodami książkowymi i rzeczowymi, których zakup możliwy był dzięki wsparciu i życzliwości sponsorów: Posła na Sejm RP Wiesława Janczyka, Starostwa Powiatowego w Limanowej,
Urzędu Miasta Limanowa, Urzędu Gminy w Limanowej oraz Rady Rodziców przy I Liceum Ogólnokształcącym w Limanowej.

Zapraszamy do obejrzenia Galerii na FACEBOOKU

źr.oprac.: I LO Limanowa