Zaproszenie na spacer historyczny w Gminie Niedźwiedź

22 maja 2024r.

Serdecznie zapraszamy na spacer historyczny, który odbędzie się w sobotę, 25 maja 2024 roku o godzinie 15:00 na Rynku w Niedźwiedziu. Tematem przewodnim będzie „Życie gospodarcze gminy Niedźwiedź na przełomie XIX i XX w.”

Podczas spaceru będzie można poznać bogatą historię gospodarczą tego obszaru, który słynął z wielkich tartaków oraz obszaru dworskiego należącego do rodziny hr. Wodzickich. Omówione zostaną kluczowe aspekty handlu i rzemiosła, jak również uwarunkowania komunikacyjne tamtego okresu. Przewidziano także przedstawienie innych ciekawostek, takich jak utworzenie gminy w 1934 roku oraz działalność ruchu oporu i Armii Krajowej podczas okupacji niemieckiej.

Spacer poprowadzi Michał Wójcik, który przybliży te fascynujące tematy i podzieli się wieloma innymi ciekawostkami związanymi z historią gminy Niedźwiedź.

Organizatorem wydarzenia jest Lokalna Organizacja Turystyczna Powiatu Limanowskiego. Spacer potrwa około 2,5 godziny i odbędzie się niezależnie od warunków atmosferycznych.

Szczegóły Wydarzenia:

Data: Sobota, 25 maja 2024 roku
Miejsce spotkania: Rynek w Niedźwiedziu
Czas trwania: około 2,5 godziny

Zapraszamy na popołudniowy spacer pełen historycznych odkryć i ciekawostek!