Zawody kartingowe „Śladami Roberta Kubicy” – rozstrzygnięte

zawody kartingowe

W piątek 20 września przy ZSTiO w Limanowej , odbyły się zawody kartingowe „Śladami Roberta Kubicy” – Małopolska Międzyszkolna Liga Kartingowa. Patronat honorowy nad zawodami sprawował starosta limanowski Mieczysław Uryga. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał  dyrektor ZSTiO Stanisław Wąsik oraz Artur Krzak dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu Starostwa Powiatowego w Limanowej.

Organizatorami zawodów byli : Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Limanowej ,Zespół Szkół Samochodowych w Nowym Sączu, Centrum Kształcenia Praktycznego z Krakowa, współorganizatorem było Stowarzyszenie „Sądecka Samochodówka”. Patronat sprawowała  Fundacja „Za kółkiem”. Patronatem medialnym zawody objęli portal limanowa in , Ziemia Limanowska oraz radio RDN Nowy Sącz

W zawodach wzięło udział po 5 osób z każdej ze szkół biorących udział w imprezie.  Zawody odbywały się w dwóch kategoriach: indywidualnej i zespołowej.

W kategorii indywidualnej zwyciężył Adrian Dziurdzia z CKP Kraków (wynik 00:55,43), drugi był Grzegorz  Stasianek z ZSS Nowy Sącz (00:55,78), a trzeci Krzysztof Długosz z ZSS Nowy Sącz (00:57,10). W kategorii zespołowej zwyciężyła drużyna z Krakowa z sumą czasów 04:53,27 , drugą była drużyna z Nowego Sącza z łącznym czasem 04:58,92 , a trzecia z Limanowej z czasem 05:13,00.

Po ogłoszeniu wyników wręczono nagrody i udekorowano zwycięzców.   Organizatorzy składają podziękowania sponsorom nagród : Staroście Powiatu Limanowskiego Mieczysławowi Urydze, Wójtowi Gminy Limanowa Janowi Skrzekutowi , Firmie Blachmix, Polskiemu Związkowi Motorowemu oddział Limanowa, Ośrodkowi Szkolenia Kierowców Roberta Piwowarczyka , Firmie PROCARS, Firmie LIMCARS, Ośrodkowi Szkolenia Kierowców Wojciecha Gawrona,  Międzyszkolnemu Ośrodkowi Sportowemu, Teresie i Feliksowi Piwowarom, Firmie Jackówka Marii i Zdzisława Puchów.

Kolejna edycja zawodów odbędzie się w październiku w Krakowie. Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

 

GALERIA

 

źr.fot.: ZSTiO w Limanowej

 

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content