Żywe lekcje historii ze Stowarzyszeniem Kasztanka

Stowarzyszenie Kasztanka z Laskowej w ramach zadania współfinansowanego z budżetu powiatu limanowskiego realizuje projekt pod nazwą „Moja Ojczyzna – żywe lekcje Historii”. 

W ramach zadania w Szkole Podstawowej w Laskowej obył się pokaz historyczny połączony z wykładem dotyczącym ważnych wydarzeń, związanych z upowszechnianiem tradycji walk o niepodległość i suwerenność RP. Przybliżono dzieciom i młodzieży temat Bitwy pod Limanową, jej ważność dla tamtych czasów, a także opowiedziano o znaczeniu i dokonaniach kawalerii polskiej i ułanów w obronie ojczyzny. Podczas wydarzenia odbył się pokaz broni, umundurowania i sprzętu wojskowego. Omówiono techniki i strategie wojskowe oraz jak wyglądało wówczas zaopatrzenie żołnierzy na polach bitew w tym Bitwy Limanowskiej. Uczestnicy mieli okazję nie tylko zobaczyć ale także przymierzyć fragmenty mundurów, wykonać pamiątkowe zdjęcia i dotknąć pamiątkowych przedmiotów używanych przez swoich dziadków i pradziadków. Odbył się również pokaz musztry i oprowadzanie dzieci na koniach.

Żywa lekcja historii była niezwykle interesującą wędrówką w przeszłość naszej ojczyzny i wyjątkowym sposobem upamiętnienia bohaterów, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnym kraju. Spotkanie z pewnością zapadło uczestnikom w pamięci i będzie zachęcać do pogłębiania wiedzy historycznej oraz wiedzy na temat naszego regionu.  Na zakończenie wydarzenia dzieci otrzymały gadżety z motywem historycznym.

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content