24. Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Memoriał Henryka Łasaka” po raz kolejny na terenie powiatu limanowskiego

24. Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Memoriał Henryka Łasaka" po raz kolejny na terenie powiatu limanowskiego

10 marca w Starostwie Powiatowym w Limanowej odbyło się spotkanie w sprawie organizacji 24. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Memoriał Henryka Łasaka”, który po raz trzeci odbędzie się na terenie powiatu limanowskiego w dniu 13 sierpnia 2022 roku.

W spotkaniu wzięli udział  Starosta Limanowski Mieczysław Uryga, Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda, Wójt Gminy Słopnice Adam Sołtys, Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut oraz przedstawiciele organizatorów – Prezes Towarzystwa Olimpijczyków Polskich Mieczysław Nowicki, Dyrektor Wyścigu Tadeusz Mytnik oraz Dyrektor Biura Zawodów Katarzyna Lewandowska.

Spotkanie było okazją do omówienia planów  związanych z organizacją tegoroczne wyścigu. Memoriał Henryka Łasaka odbędzie się  w sobotę 13 sierpnia br. i rozegrany będzie według regulaminu Międzynarodowej Unii Kolarskiej UCI. Warto wspomnieć, że zawodnicy do pokonania będą mieli dystans 151 km w malowniczej, lecz bardzo wymagającej i górzystej trasie. O trudności trasy świadczy fakt, że wyścig ostatecznie kończy niewielu kolarzy.

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content