30-lecie działalności Chóru Chłopięcego Bazyliki Matki Boskiej Bolesnej

Zdjecie grupowe chorzystów oraz muzyków Chóru Chlopięcego Bazyliki MBB w Limanowej we wnetrzu bazyliki

24 października Chór Chłopięcy działający przy Bazylice Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej świętował Jubileusz 30-lecia działalności. Z tej okazji w Bazylice odbył się uroczysty koncert, a po nim w Domu Pielgrzyma miało miejsce okolicznościowe spotkanie, które było okazją do złożenia chórzystom gratulacji, podziękowań oraz życzeń.

Jubileuszowy koncert odbył się pod bacznym okiem dyrygent chóru Haliny Dyczek, która w imieniu członków chóru i osób z nim związanych przywitała wszystkich przybyłych gości zebranych po koncercie w Domu Pielgrzyma. W kierunku zebranych skierowała ona podziękowania za pomoc okazywaną Stowarzyszeniu Chór Chłopięcy Bazyliki Matki Boskiej Bolesnej. W uroczystych obchodach Jubileuszu udział wziął Starosta Limanowski Mieczysław Uryga, który na ręce Prezesa Stowarzyszenia Adama Mazugi przekazał okolicznościowy upominek oraz złożył gratulacje i życzenia:
– Dziękuję kierownictwu Chóru Chłopięcego Bazyliki Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej oraz wszystkim jego członkom za godne kontynuowanie i rozwijanie jego bogatej historii, dorobku oraz uświetnianie wspaniałą muzyką i śpiewem wydarzeń religijnych oraz państwowych, reprezentowanie naszego regionu podczas konkursów oraz przeglądów, jak również za działalność edukacyjną i propagowanie sztuki wokalnej, szczególnie wśród najmłodszych mieszkańców powiatu.  Życzę, by nadchodzące lata były czasem udanych projektów, artystycznych inspiracji i twórczego rozwoju z korzyścią dla uzdolnionej muzycznie młodzieży, a każdy występ wywoływał wiele niezapomnianych przeżyć i emocji.

Uroczystość obfitowała w wiele wzruszających momentów, gdyż oprócz życzeń gratulacji i podziękowań były także chwile wspomnień a na koniec zaproszeni goście odśpiewali dla chórzystów gromkie „Sto lat !”.

Źródło,fot.:UM Limanowa

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content