50 lecie Orkiestry Dętej OSP Dobra

Orkiestra podczas występu w amfiteatrze w Dobrej

Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrej ma już 50 lat! Jubileusz odbył się 3 czerwca w Parku im. Małachowskich w Dobrej. W  wydarzeniu uczestniczył m.in. Starosta Limanowski Jan Puchała wraz z Radnymi Czesławem Kawalcem oraz Tadeuszem Kubowiczem.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą odprawioną w Sanktuarium pw. MB Szkaplerznej w Dobrej. Następnie delegacje i goście przeszli do parku im. Małachowskich, gdzie gospodarze powitali zebranych, a następnie wręczyli odznaczenia dla uczestników Orkiestry Dętej OSP Dobra.

–  Orkiestra Dęta w tym roku ma już pół wieku istnienia. Przez ten czas stała się miejscem spotkania z kulturą, miejscem rozwijania talentów, zainteresowań i pasji. Efekty Waszej pracy mogą podziwiać mieszkańcy Gminy Dobra oraz Powiatu Limanowskiego. Obecność Orkiestry dodaje tym wydarzeniom niezapomnianego kolorytu i blasku. Dzisiejszy Jubileusz to szczególna okazja do tego, by wszystkim członkom orkiestry podziękować za pracę i wysiłek, którego efekty możemy często podziwiać – mówił starosta oraz życzył członkom kontynuowania pasji. Następnie Starosta wręczył na ręce przedstawicieli Orkiestry prezenty zakupione przez Powiat Limanowski.

Orkiestra Dęta OSP Dobra wraz z innymi zaproszonymi z orkiestrami dętymi z Powiatu Limanowskiego wykonała utwór „Dobrzańskie melodie” dla gości. Po wspólnym koncercie zaprezentowały się orkiestry dęte ze Skrzydlnej, Tymbarku, Słopnic, Szczawy i z Dobrej.

FOT.A. Cieślik