Co ciekawego czeka na rodziny z dziećmi na początku lata

widok

1 lipca w Parku Miejskim w Limanowej o godz. 15.00 rozpocznie się piknik rodzinny. Program obejmuje m.in. koncert piosenek dla dzieci pt.”Witamy w Disneylandzie” w wykonaniu Anny Kukawskiej. O godz. 16.00 będzie można usłyszeć najpiękniejsze polskie melodie baśniowe, natomiast godzinę później wystąpi na scenie amfiteatru Teatr Novy z Nowego Sącza z spektaklem „Świnki 3”. W międzyczasie będzie można spotkać się z piosenkarką i jednocześnie aktorką w serialu „Policjanci i Policjantki”, który jest bardzo popularnym serialem. W parku nie zabraknie konkursów, quizów i zabaw, których tematem przewodnim jest bezpieczeństwo najmłodszych.

Również w tym dniu będzie miała miejsce największa, plenerowa impreza na stadionie LKS Witów w Mszanie Górnej. W tym roku gośćmi programu będą: KSU i Mirosław Witkowski, laureat i finalista programów X-Factor czy The Voice of Poland. Przewidziane są także: turniej piłki nożnej, konkursy, degustacja potraw regionalnych, pokazy, występy, lunapark oraz zabawa taneczna.

Zapraszamy także – jak w ostatnich latach – do wzięcia udziału w uczestnictwie w wyjściu na górę Modyń (1029m.), która jest celem w tegorocznym kalendarzu imprez nt.” Odkryj Beskid Wyspowy”.

Ramowy program imprezy:

Godz. 8.00 – Wyjście na trasę pod opieką przewodników z miejsca zbiórki

Godz. 11.00 – Przywitanie gości przez gospodarza Gminy

– Msza Św. Polowa

– Występy kapeli, zespołów regionalnych i muzycznych

– Pokazy ratownictwa w górach GOPR, Straż Pożarna

– Ciekawostki, anegdoty i historia o Beskidzie Wyspowym – przewodnicy PTTK

– Konkurs wiedzy o Beskidzie Wyspowym, Gminie i PTTK

– Wybór Najmilszej, Najmilszego, Najmłodszego i Najstarszego Uczestnika, z Najdalszego Zakątka Polski i świata, Rodzinne Odkrywanie

– Wspólny grill i regionalne potrawy

– Zbiorowa fotografia

Godz. 15.00 – Wyjście na trasę

Godz. 16.00-17.00 – Zakończenie i powrót do miejsca zbiórki. Organizatorem jest Gmina Łącko.

Źr./fot. www.miasto.limanowa.pl

www.mszana-dolna.eu,