Górskie Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym- informacja o zmianie organizacji ruchu drogowego

W dniach 26 do 27 sierpnia 2023 r. (sobota i niedziela) odbywać się będą Górskie Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym organizowane przez Gminę Łukowica wraz z Fundacją Klub Kolarski Agnieszka Skalniak. Zawody objęli patronatem honorowym: Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski, Wójt Gminy Łukowica Bogdan Łuczkowski, Starosta Limanowski Mieczysław Uryga oraz Starosta Nowosądecki Marek Kwiatkowski.

Organizatorzy Górskich Mistrzostw Polski w Kolarstwie Szosowym, informują iż w dniach 26-27 sierpnia 2023 roku (sobota i niedziela) wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym na następujących drogach powiatowych i gminnych:

– K 1545 ( Łukowica ul. Centowska – ruch jedynie dla mieszkańców)
– Droga nr 340771 K od skrzyżowania z drogą K1545 do skrzyżowania z drogą K 1610 wyłączona z ruchu na czas trwania wyścigu (przejazd po kolumnie wyścigu wyłącznie dla mieszkańców)
– K1610 (do skrzyżowania z drogą nr K1545 kierunek Stronie);
– K 1579 (od skrzyżowania Łukowica/Stroje/Świdnik przez Przyszowa do skrzyżowania z drogą gminną 340533 K kierunek Berdychów); Droga 340533 K (Berdychów przez Na Groniu do drogi powiatowej nr K 1610 kierunek
Roztoka);
–  Droga K 1610 (Roztoka) do skrzyżowania z drogą gminną nr 340538 K (Podskiełek)
–  Droga nr 340538 K oraz droga nr 340521 K (Podskiełek – Podrokicie – Kramarzówka –Młyńczyska);
Skrzyżowanie drogi 340521 K (Kramarzówka) z drogą K 1580 (Młyńczyska);
– Droga K 1580 (Młyńczyska – Jastrzębie) do skrzyżowania z drogą K 1545 (Łukowica ul. Centowska).

Spośród wskazanych dróg całkowicie z ruchu drogowego zostanie wyłączona droga nr 340771 K na odcinku od ul. Centowskiej do skrzyżowania z drogą K 1610 (naprzeciwko kościoła). Wskazany odcinek udostępniony zostanie jedynie mieszkańcom przyległych nieruchomości tj. osobom zamieszkującym na ulicy Centowskiej (zgodnie z zasadami ruchu na drogach gdzie odbywa się wyścig kolarski opisanymi poniżej tj. zgodnie z kierunkiem przejazdu wyścigu).Na pozostałych drogach ruch pojazdów będzie odbywał się zgodnie z kierunkiem wyścigu, w którym poruszają się kolarze.

Poniżej  zamieszczona jest mapa trasy oraz jej kierunek, jak również inne ważne informacje dotyczące organizacji wyścigu.