III Powiatowy Konkurs na Ozdobę Choinkową z Motywem Regionalnym rozstrzygnięty

starosta wśród nagrodzonych uczestników konkursu

15 grudnia 2022 r. Komisja Konkursowa w składzie: przewodniczący – Mieczysław Uryga Starosta Limanowski oraz członkowie komisji Beata Woźny (florystka, wykładowca przedmiotów zawodowych o tematyce florystycznej), Zofia Stanisz-Zoń (emerytowana nauczycielka plastyki, instruktorka sekcji artystycznej Limanowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku), Marian Wójtowicz (regionalista, członek Komisji Kultury, Sportu i Turystyki), Mateusz Pietrzak (kierownik Biura Promocji, Kultury i Turystyki) dokonała oceny prac i wyłoniła zwycięzców i wyróżnionych w konkursie na Ozdobę Choinkową z Motywem Regionalnym.

W regulaminowym czasie do Starostwa wpłynęły 54 prace, wśród których zdecydowanie przeważały te wykonane przez dzieci. Komisja Konkursowa po obejrzeniu wszystkich ozdób choinkowych zdecydowała, że I miejsce oraz wyróżnienia przyznane zostaną zarówno osobie dorosłej jak dziecku. Szczególnie doceniono samodzielność wykonania oraz nawiązanie do tradycyjnego zdobnictwa bożonarodzeniowego regionu.

Komisja Konkursowa postanowiła przyznać:

I miejsce dla Joanny Krzyściak

łańcuch zrobiony ze słomy i kolorowych bibułek

I miejsce dla Pani Anety Saska

ręcznie malowana bombka z parą lachowską

Wyróżnienia otrzymali:

Agnieszka Janik

gwiazda z patyczków i papieru kolorowego

Julia Kotarba

aniołek z materiału i papieru kolorowego

Karol Pawliński

bombka szklana z drzewkiem z mchu w środku i kapeluszu góralskim na zewnątrz

Katarzyna Brzazgoń

okrągła ozdoba z haftowanym sercem i otoczką z malowanych szyszek i pomponami z włóczki

Urszula Wolak

dwa aniołki i dwie bombki wykonane z materiału

Małgorzata Suder

5 ciastek ozdobionych białym lukrem we wzory serwetkowe

Ewa Ćwik

drewniana ozdoba ze zdjęciem decupage otoczonym czerwonymi koralami i z czerwoną kokardą

Dorota Kubowicz

figurka anioła z gałązką jodłową i czerwonymi kulkami wykonana z nici techniką szydełkową

Wręczenie nagród odbyło się 20 grudnia w Starostwie Powiatowym w Limanowej.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy. Dziękujemy za liczny udział w konkursie oraz piękne i pomysłowe prace.