„Kierunek kariera” dla osób z wyższym wykształceniem

Pracujesz? Masz wykształcenie wyższe? Chcesz dowiedzieć się jakie kompetencje ogólne warto rozwijać? Nauczyć się języka obcego? Profesjonalnie zarządzać projektami? Zdobyć kompetencje cyfrowe lub z zakresu mobilności?

Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie od 14 czerwca realizuje projekt „Kierunek Kariera”, w którym rusza rekrutacja dedykowana osobom z wyższym wykształceniem. Specjalnie dla tej grupy przygotowano 10.000 miejsc!

Żeby wziąć udział w projekcie, należy zgłosić się do 31 sierpnia (lub wcześniej – decyduje liczba miejsc). Uczestnicy skorzystają z usługi doradztwa zawodowego online, dzięki której uporządkują informacje na temat posiadanych umiejętności cyfrowych, językowych, z zakresu zarządzania projektami i mobilności, a następnie podejmą decyzję, jakie szkolenie lub kurs zrealizują za bony, taniej nawet o 85%.

Warunki udziału w projekcie:

 • Masz co najmniej 25 lat, nie ukończyłeś jeszcze 50. i masz wyższe wykształcenie,
 • Pracujesz: na podstawie umowy o pracę, umowy zlecenia, umowy o dzieło lub prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą i nie zatrudniasz pracowników lub jesteś rolnikiem ubezpieczonym w KRUS,
 • Jesteś związany z Małopolską (przez miejsce zamieszkania, pracy lub nauki).

Z czego można skorzystać?

 • Bilans Kompetencji Ogólnych – to usługa doradztwa zawodowego, przygotowana w formie e-learningowej z myślą o osobach z wyższym wykształceniem. Dzięki niej uczestnik przeanalizuje swoje cele zawodowe i świadomie zdecyduje, na co chce przeznaczyć dofinansowanie – szkolenia, kursy, a może tylko egzamin.
 • Pogłębiony Bilans Kariery – to dodatkowa usługa doradcza, realizowana w formie spotkań online z doradcą zawodowym. Bilans pogłębiony polecany jest szczególnie tym, którzy chcą dokonać głębszej analizy swojej ścieżki edukacyjno-zawodowej, lepiej poznać swój potencjał i możliwości jakimi dysponują, a także stworzyć swój indywidualny plan rozwoju.
 • Bony na szkolenia – w ramach projektu Kierunek Kariera można otrzymać 180 bonów o wartości 2700 zł z 85% dofinansowaniem. Bony możesz przeznaczyć na szkolenia i kursy: językowe, komputerowe, zarządzania projektami, a także prawo jazdy kategorii A, B, B+E.
 • Bony na egzamin – bonami możesz również zapłacić za sam egzamin z zakresu kompetencji językowych, komputerowych i zarządzania projektami.

Co trzeba zrobić – krok po kroku:

 • Zanim przystąpi się do rekrutacji należy założyć profil zaufany i konto w Bazie Usług Rozwojowych. Ułatwi to kolejne kroki w projekcie.
 • W dniach od 14 czerwca do 31 sierpnia na stronie kierunek.pociagdokariery.pl w zakładce „Zgłoś się”, wypełnić formularz zgłoszeniowy.
 • Sprawdzić swoją skrzynkę mailową, na którą po rejestracji wysłany zostanie e-mail z formularzem zgłoszeniowym z odpowiedziami, plikiem informacji dodatkowych oraz regulaminem udziału w projekcie „Kierunek kariera” i oświadczeniem.
 • Otworzyć plik informacji dodatkowych, uzupełnić go i zapisać na swoim komputerze.
 • Następnie podpisać formularz zgłoszeniowy, plik informacji dodatkowych oraz regulamin i oświadczenie przy pomocy profilu zaufanego.
 • Odesłać podpisane dokumenty na adres mailowy wskazany w powiadomieniu z naszego systemu.
 • Sprawdzić skrzynkę mailową. W ciągu kilku dni otrzymamy e-mail z informacją potwierdzającą kwalifikację do projektu oraz link do platformy e-learningowej, na której zrealizujemy Bilans Kompetencji Ogólnych.
 • W trakcie Bilansu Kompetencji Ogólnych, analizując posiadane kompetencje, uczestnicy zdecydują, na co chcą przeznaczyć 180 bonów i określą zainteresowanie Pogłębionym Bilansem Kariery.

Podpisz otrzymaną mailem umowę na zakup bonów, zapłać za bony i zapisz się na szkolenie wybrane w Bazie Usług Rozwojowych na stronie: uslugirozwojowe.parp.gov.pl.

Więcej można się dowiedzieć w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Krakowie, dzwoniąc pod nr tel. 12 424 07 38, lub mailowo: kariera@wup-krakow.pl.

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content