Konferencja LIFE –IP-EKOMAŁOPOLSKA

Wspólne zdjęcie wszystkich osób uczestniących w spotkaniu. Przed grupą stoją otrzymane sadzonki dębów.

30 wrześnie w Starostwie Powiatowym w Limanowej odbyła się konferencja informacyjna poświęcona projektowi LIFE –IP-EKOMAŁOPOLSKA, którego priorytetowym założeniem jest wdrożenie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii oraz Małopolskiego Programu Ochrony Powietrza. Warto podkreślić, że małopolska jest pierwszym województwem w Polsce, które przyjęło własną strategię klimatyczną, a powiat limanowski jest pierwszym, który do niej dołączył.

Celem spotkania było zapoznanie Władz Gminnych z założeniami tego projektu oraz rozpoczęcie współpracy Powiatu Limanowskiego z Gminami przy realizacji przedsięwzięć mających na celu przeciwdziałanie i łagodzenie zmian klimatu.

Konferencję rozpoczął Starosta Limanowski – Mieczysław Uryga, podkreślając jakim poważnym problemem współczesnych czasów są postępujące zmiany klimatu i jak ważną rzeczą są wspólne działania by tym zmianom zapobiegać. Swoją obecnością zaszczyciła również Kierownik Zespołu Klimatu, dr Justyna Mazurkiewicz, która przybliżyła słuchaczom ogólne informacje i założenia projektu. Głos zabrała też Anna Galarowicz-Szczęsiak, Doradca ds. Klimatu i Środowiska w Powiecie Limanowskim, prezentując swoje zadania w powiecie jak i zachęcając do współpracy poszczególne Gminy z Powiatu.

 

Na koniec spotkania każdy z przedstawicieli Gmin otrzymał sadzonkę dębu jako symbol rozpoczęcia współpracy na linii Powiat- Gmina.

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content