Najpopularniejsi piłkarze i trenerzy 2017 roku

Wspólne zdjęcie laureatów plebiscytu

W sobotę 17 lutego w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Limanowej odbyła się uroczysta gala podsumowująca Jubileuszowy XX Plebiscyt na Najpopularniejszego Piłkarza i Trenera Piłki Nożnej Ziemi Limanowskiej 2017 roku. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Starosta Limanowski Jan Puchała.

W uroczystej gali wzięli udział Członkowie Zarządu Limanowskiego Podokregu Piłki Nożnej, Prezesi Klubów Sportowych z terenu powiatu limanowskiego oraz laureaci Plebiscytu Najpopularniejsi Piłkarze i Trenerzy Ziemi Limanowskiej w 2017r., a także zaproszeni goście, a wśród nich m.in.: Urszula Nowogórska – Przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego, Mieczysław Uryga Wicestarosta Powiatu Limanowskiego, Marek Czeczótka – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Limanowskiego, Radni  Powiatu  Limanowskiego: Stanisław Piegza i Rafał  Rusnak.  Galę prowadził Dawid Jasica  (Członek Zarządu Limanowskiego Podokręgu Piłki Nożnej).

Do udziału w XX Plebiscycie na Najpopularniejszego Piłkarza i Trenera Ziemi Limanowskiej w 2017r. nominowano 39 piłkarzy i 20 trenerów, z pośród których wybrano po trzech najpopularniejszych piłkarzy w każdej klasie rozgrywkowej  oraz pięciu trenerów z powiatu limanowskiego.

Najpopularniejszymi piłkarzami Ziemi Limanowskiej w 2017 roku zostali:

Najpopularniejszy piłkarz Klasy ”B” w 2017r.

1.    Leszek ŁĄCKI    LKS „Płomień” Limanowa 119
    2.    Zachariasz WIŚNIOWSKI    LKS „Jaworzanka” Jaworzna 79
    3.    Henryk NOWAK    LKS „Rybie” 72

Najpopularniejszy piłkarz Klasy „A” w 2017r.

1.    Mateusz KUBISZ    KS „Stradomka” Skrzydlna 471
      2.    Jan WRONA    LKS „Mordarka” 128
      3.    Sylwester WOJTAS    LKS „Mordarka” 108

Najpopularniejszy piłkarz V ligi w 2017r.

1.    Józef GARGAS    LKS „Orkan” Szczyrzyc 502
      2.    Patryk OPOKA    LKS „Zalesianka” Zalesie  203
      3.    Tomasz KITA    LKS „Rupniów” 157

Najpopularniejszy piłkarz  IV ligi w 2017r.

1.    Robert GÓRSKI    LKS „Olimpia” Pisarzowa 176
  2.    Kamil KURCZAB    MKS „Limanovia” 171
  3.    Szymon WITEK    MKS „Limanovia” 119

Najpopularniejszymi trenerami Ziemi Limanowskiej w 2017 r. wybrano:

1.    Grzegorz WÓJCIK     KS ”Stradomka” Skrzydlna  488
  2.    Adrian MRÓZEK    LKS „Rupniów” 304
  3.    Łukasz WRONA    AKS „Ujanowice”  275
  4.    Mateusz ŁĄTKA    LKS „Płomień” Limanowa  202
  5.    Dawid SUŁKOWSKI    LKS „Mordarka 173

Limanowski Podokręg Piłki Nożnej tytułem działacza roku 2017 uhonorował  Janusza BUGAJSKIEGO – Prezesa MKS „Limanovia” oraz Stanisława DĘBSKIEGO Prezesa KS „Sokół” Słopnice, wyróżniono również: Grzegorza SZYNALIKA – Prezesa KS „Turbacz” Mszana Dolna, Jacka SOCHACKIEGO – Prezesa GKS „Orkan” Niedźwiedź, Jana KURKA – Przewodniczącego Kolegium Sędziów Limanowskiego Podokręgu, oraz Wiesława CZERNKA – KS „Tymbark” i Dariusza ŻAKA – LKS „Gorce” Kamienica.

Wszystkim nominowanym i nagrodzonym w Plebiscycie serdecznie gratulujemy !

Źródło: S.Strug/Limanowski Podokręg Piłki Nożnej

Autor : K.Syjud/ WPPiP