„Nie ma drugiej takiej ziemi” czyli pokonkursowa wystawa fotograficzna „Z obiektywem przez powiat” VII edycja

Pokonkursowa Wystawa Fotograficzna " Nie ma drugiej takiej Ziemi - Z obiektywem przez Powiat" w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Limanowej; grudzień 2019 - Starosta Limanowski Mieczysław Uryga podczas przemówienia

„To wszystko ma sens…” – słowa Przewodniczącego Komisji Konkursowej – Piotra Droździka odwołują się do skutków działania zarówno organizatorów, ale przede wszystkim uczestników konkursu. Z roku na rok w powiecie limanowskim wyłaniane są kolejne talenty, dzięki którym możemy podziwiać piękno i uroki naszego regionu. Każda edycja konkursu jest wyjątkowa, wnosi coś nowego i pozwala artystom podzielić się swoją pracą z odbiorcami.

Podsumowanie konkursu Z obiektywem przez Powiat

W tym roku niestandardowo rozpoczęła się VII edycja konkursu, ponieważ zostały zorganizowane warsztaty fotograficzne, które były formą nagrody dla wszystkich laureatów i uczestników powiatowego konkursu. Warsztaty prowadził Piotr Droździk. To był dobry pomysł – warsztaty zgromadziły dość liczną grupę pasjonatów fotografii, a prowadzący z wielkim zaangażowaniem opowiadał o swojej wielkiej pasji jaką jest fotografia.
Po dwugodzinnych warsztatach przyszedł czas na otwarcie pokonkursowej wystawy i ogłoszenie wyników.
Na uroczystym podsumowaniu obecny był Starosta Powiatu Limanowskiego Mieczysław Uryga, który objął wydarzenie Patronatem honorowym oraz Kierownik Biura Promocji, Kultury i Turystyki Starostwa Powiatowego w Limanowej Mateusz Pietrzak. Komisję reprezentował Przewodniczący Komisji Piotr Droździk oraz członek komisji Marek Dudek.
Spotkanie otworzyła Joanna Michalik – dyrektor Biblioteki, która powitała uczestników i gości.

Wręczenie nagród w konkursie Z Obiektywem przez Powiat
Czwartkowa gala była wyjątkowa, gdyż podsumowała dotychczasowe edycje, czego wyrazem był wydany przez Powiat Limanowski FotoAlbum z wybranymi zdjęciami VII konkursowych lat.
“Widzę, jaki ogromny progres dokonał się w uczestnikach konkursu, porównując zdjęcia z początków do tych, które prezentują się na tej wystawie” powiedział przewodniczący komisji Piotr Droździk.

FotoAlbum

Uczestnikami tegorocznego konkursu były osoby, które ukończyły 15 lat bez górnej granicy wieku. Prace konkursowe oceniane były w dwóch kategoriach: „Człowiek” i „Pejzaż”. W konkursie udział wzięło 35 uczestników, którzy zgłosili 143 zdjęcia. W kategorii „pejzaż” zgłoszono 106 fotografii, w kategorii „człowiek” – 37.
W kategorii „Pejzaż” przyznane zostały 3 miejsca oraz 3 wyróżnienia.
W kategorii „Człowiek” przyznane zostały 2 miejsca oraz 2 wyróżnienia. Trzeciego miejsca nie przyznano.

Organizatorzy dziękują wszystkim za udział w tegorocznej edycji i gratulują laureatom. Wystawę oglądać można w Galerii Biblioteki do połowy grudnia.

GALERIA

źr.: MBP w Limanowej

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content