Obchody 78 rocznicy zbrodni katyńskiej w Limanowej

Wicestarosta I Przewodniczący Rady składają wiązankę oddajac cześć ofiarom zbrodni katyńskiej

Wczoraj w limanowskiej bazylice odbyła się uroczysta Msza Święta będąca hołdem pamięci zdradziecko zamordowanych polskich jeńców wojennych w Katyniu, Charkowie, Miednoje, Bykowni i innych miejscach kaźni za wschodnią granicą. Podczas obchodów kolejnej, 78. rocznicy tych wydarzeń, pamięć zmarłych uczcili mieszkańcy oraz przedstawiciele samorządów, służb i instytucji. Powiat Limanowski reprezentowali: Wicestarosta Mieczysław Uryga i Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Marek Czeczótka.

Nabożeństwo poprzedził Apel Poległych wykonany przez uczniów Zespółu Szkolno – Przedszkolnego Nr 1 w Limanowej. A po Mszy Świętej nastąpiło złożenie kwiatów przy pamiątkowej tablicy obok bazyliki.

Patriotycznym obchodom towarzyszyła zbiórka do puszek na budowę pomnika Józefa Piłsudskiego. Kwestę przeprowadzili członkowie Stowarzyszenia Limanowianie w Stulecie Niepodległości oraz Strzelcy z Zespołu Szkół nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej. W trakcie zbiórki uzbierano 3814 zł i 5 euro.

GALERIA_

źr.zdj: UM Limanowa