Odbył się Konwent Przewodniczących Rad Powiatów Województwa Małopolskiego

Przewodniczący Rad Powiatów z województwa małopolskiego uczestniczyli w konwencie, który odbył się w Kopalni Soli w Wieliczce. Tematem przewodnim spotkania były środki finansowe jakie pozostały do dyspozycji dla samorządów i osób fizycznych z Województwa Małopolskiego oraz z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. W Konwencie udział wzięła Ewa Filipiak Przewodnicząca Rady Powiatu Limanowskiego.

Obrady rozpoczął Przewodniczący Rady Powiatu Krakowskiego Piotr Goraj, następnie starosta Adam Kociołek przedstawił aktualną sytuację Powiatu Wielickiego, począwszy od budżetu poprzez demografię aż do najważniejszych inwestycji. W dalszej części konwentu goście wysłuchali wykładu prezesa zarządu WFOŚiGW w Krakowie Kazimierza Koprowskiego oraz wicemarszałka województwa małopolskiego Łukasza Smółki. Wicemarszałek Smółka mówił o możliwościach pozyskiwania środków w ramach kolejnej perspektywy finansowej RPO.

Przewodnicząca Ewa Filipiak w swojej wypowiedzi zwróciła uwagę na potrzebę samorządu w pozyskiwaniu środków na budowę infrastruktury turystycznej.

 

Źródło,fot. powiatwielicki.pl

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content