Odbyło się posiedzenie Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa w naszym województwie były tematem obrad Małopolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, które odbyły się 17 października w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

W spotkaniu udział wzięli I wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz oraz przedstawiciele służb. Powiat Limanowski reprezentował Starosta Mieczysław Uryga. Posiedzeniu przewodniczył wicemarszałek województwa małopolskiego Łukasz Smółka.

– Wraz z Komendą Wojewódzką Policji w Krakowie, Komendą Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie, Krakowskim Pogotowiem Ratunkowym, Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, Inspekcją Transportu Drogowego, Kuratorium Oświaty itd. prowadzimy cykliczne akcje, np.: „Bezpieczne ferie”, „Bezpieczny powrót do szkoły” i „Akcję znicz”. To szereg działań mających zminimalizować ryzyko wystąpienia potencjalnych zagrożeń. Dziękuję za dotychczasowe wsparcie i szereg działań edukacyjnych i promujących bezpieczeństwo na drogach – mówi wicewojewoda Ryszard Pagacz.

Posiedzenie było okazją do omówienia decyzji dotyczących konkursu „Ambasador Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego”. Zgłoszenia do nagrody – honorowej statuetki – dokonują członkowie MWRBRD. Nagrody mogą być przyznane w pięciu kategoriach: osoba roku, Małopolski Ambasador BRD, organizacja porządkowa roku, instytucja publiczna roku i firma roku.

Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (MWRBRD) inicjuje i podejmuje szereg działań, aby na małopolskich drogach było bezpieczniej. Programy skierowane są nie tylko do kierowców, ale także do niechronionych uczestników ruchu drogowego. Działania realizowane przez MWBRD mają charakter długofalowy i systemowy; wdrażane są w ścisłym porozumieniu z podmiotami, dla których bezpieczeństwo na polskich drogach jest priorytetem.

Źródło,fot.: brd.malopolska.pl

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content