Polecamy na najbliższy weekend!

Jedną z najciekawszych atrakcji w  weekend 27-29 lipca 2018r. będzie 10. Wyścig Górski Limanowa – Przełęcz pod Ostrą, na której pojawi się 114 zawodników, zgłoszonych do startu. Na liczącej 5493 metry trasie pojawią się zawodnicy z Polski, Włoch, Czech, Austrii, Francji, Słowacji, Luxemburga, Szwajcarii i Chorwacji. Kibice na pewno nie będą narzekać na brak wrażeń związanych z ogromnymi prędkościami. Przypominamy, że zarówno kibice obecni na wyścigu, jak i obserwujący wydarzenie poprzez internet, będą mogli oglądać wydarzenia na trasie pokazywane przez rozstawione kamery internetowe, oczywiście dostępne będą także wyniki on-line.

zdjęcie - wyścig górski

Proponujemy również wyjście na górę Kostrza w Gminie Jodłownik w ramach programu „Odkryj Beskid Wyspowy 2018”. Honorowy Patronat nad tym wydarzeniem objął Jan Puchała – Starosta Limanowski. Impreza odbędzie się – jak pozostałe wyjścia – bez względu na warunki pogodowe.

plakatNatomiast w Szczyrzycu w niedzielę, 29. lipca br. odbędzie się XIV Letni Maltański Obóz Integracyjny dla Osób Niepełnosprawnych. Już dzień wcześniej, 28 lipca br. na terenie Willi Sewer w Szczyrzycu jest planowane spotkanie autorskie z Witoldem Gadowskim. Jest on dziennikarzem, publicysta, pisarzem, poetą. Po tym wydarzeniu o godz.21.00 będzie miało miejsce przestawienie pn.” Czarna Dama” reż. Artura Diurmana, w wykonaniu aktorów z Teatru Itan z Krakowa.

Z kolei 29. lipca będzie poświęcony pokazom spektakli właśnie z Teatru Itan, którego uczestnikami są osoby słabo- i niewidzące. Po Mszy Św. o godz. 17.00 będzie spotkanie integracyjne wraz z wolontariuszami.

plakat

Wszystkich chętnych do udziału w naszych wydarzeniach powiatowych zapraszamy do udziału!