Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

W związku z występującymi na terenie powiatu limanowskiego wichurami w dniach 9 i 10 marca 2019 roku Starosta Limanowski Mieczysław Uryga – Przewodniczący Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego zwołał w dniu 11 marca w trybie pilnym posiedzenie zespołu  celem zapoznania się z sytuacją jaka obecnie panuje na terenie powiatu limanowskiego po przejściu wichur.  

W posiedzeniu udział wzięli szefowie powiatowych służb, inspekcji i straży pożarnych odpowiedzialni za utrzymanie porządku i bezpieczeństwa mieszkańców, w związku z wystąpieniem zagrożeń spowodowanych zmienną sytuacją pogodową.

Według relacji uczestników sytuacja na obecną chwilę jest opanowana poza istniejącym brakiem zasilania w energię elektryczną, która sukcesywnie jest przywracana. Przerwy w dostawie prądu ze względu na dużą ilość powstałych zdarzeń prawdopodobnie w dniu dzisiejszym nie zostaną usunięte u wszystkich odbiorców.

Wszystkie uszkodzone budynki zostały zabezpieczone. W chwili obecnej trwa szacowanie szkód, które z uwagi na ich wielkość może potrwać nawet kilka dni.

image_pdfimage_print

Udostępnij