Poświęcenie Sztandaru Oddziału Związku Podhalan w Lubomierzu

Związek Podhalan oddział w Lubomierzu ma swój nowy sztandar, którego uroczyste poświęcenie odbyło się wczoraj 23 kwietnia w Lubomierzu. W wydarzeniu wzięli udział: Starosta Limanowski Mieczysław Uryga, Przewodnicząca Rady Powiatu Limanowskiego Ewa Filipiak oraz Wicestarosta Limanowski Agata Zięba.

Uroczyste złożenie przysięgi i poświęcenie sztandaru nastąpiło podczas Mszy Świętej w Kościele Parafialnym w Lubomierzu. Nowy sztandar ma z jednej strony obraz Św. Józefa Oblubieńca NMP (patrona parafii w Lubomierzu), a na drugiej stronie na środku znajduje się herb Związku Podhalan wraz z nazwą oddziału.

Po mszy miała miejsce oficjalna część wydarzenia, podczas której życzenia członkom oddziału złożyli zaproszeni goście.

Na ręce Prezesa, dla wszystkich członków Związku Podhalan oddział w Lubomierzu przekazuję najlepsze gratulacje, życzę jednocześnie, aby Związek ten nadal tak aktywnie działał na rzecz promowania piękna i tradycji naszego regionu. Jestem przekonany, że poświęcony sztandar będzie symbolem jedności i tożsamości, a także zawsze będzie napawał radością i dumą całą wspólnotę Związku. – mówił podczas uroczystości Starosta Limanowski Mieczysław Uryga.

Na zakończenie członkowie Związku oraz zaproszeni goście symbolicznie podzielili się jajeczkiem wielkanocnym, składając sobie świąteczne życzenia.

 

GALERIA

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content