Powiat Limanowski otrzymał 5 milionów zł w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład

Plakat informacyjny: Rządowy Fundusz Polski Ład Program inwestycji Strategicznych. Powiat Limanowski otrzymał 5 000 000" ; biały napis na granatowym tle. W Prawym rogu znak wodny- Godło Polski (orzeł w koronie)

Rządowy Fundusz Polski Ład to Program Inwestycji Strategicznych i ma na celu dofinansowanie projektów inwestycyjnych realizowanych przez gminy, powiaty i miasta lub ich związki w całej Polsce. Łącznie do samorządów z terenu powiatu limanowskiego trafiło przeszło 145 mln zł.

Jednostki samorządu terytorialnego oraz związki jednostek samorządu terytorialnego mogą ubiegać się o bezzwrotne dofinansowanie realizowanych inwestycji. W pierwszym naborze wniosków wysokość dofinansowania zależała od obszaru priorytetowego inwestycji. Powiat Limanowski otrzymał dofinansowanie w wysokości 5 000 000 zł na modernizację budynków oświatowych Powiatu Limanowskiego.

W ramach zadania planuje się modernizację budynków oświatowych powiatu limanowskiego obejmującą zarówno zakres związany z poprawą efektywności energetycznej obiektów (elewacje, wymiany okien) jak również poprawę estetyki i funkcjonalności (remonty korytarzy, rynien, łazienek, wymiany pokryć dachowych, rozbudowy szatni itp.). Ważnym elementem będzie również zagospodarowanie terenów wokół placówek w celu ogólnej poprawy dostępności.

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content