Powiat Limanowski włącza się w akcję „Zaszczep się dla Niepodległej”

 Współczesny patriotyzm to dbanie o siebie i o innych. W czasie najbliższego Święta Niepodległości 11 listopada br. w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej – Buzodrom (Rynek 25) odbędzie się wyjątkowa akcja „Zaszczep się dla Niepodległej”. Od 10.00 do 16.00 będzie się można zaszczepić bez konieczności wcześniejszej rejestracji. 100 pierwszych  zaszczepionych osób otrzyma biało-czerwoną flagę.

W ostatnich dniach zauważalny jest stały wzrost liczby nowych zachorowań na COVID-19 oraz towarzyszący temu wzrost liczby hospitalizowanych na tzw. oddziałach covidowych, a jak podaje Ministerstwo Zdrowia na Covid chorują i umierają głównie osoby niezaszczepione.  Dlatego Starosta Limanowski Mieczysław Uryga podjął decyzję o włączeniu się Starostwa Powiatowego w Limanowej w akcję „ZASZCZEP SIĘ DLA NIEPODLEGŁEJ”, która zainicjowana jest przez wojewodę małopolskiego Łukasza Kmitę.

Mobilny punkt szczepień będzie działał w budynku PCIT w czwartek 11 listopada od 10:00 do 16:00. Szczepienia będą wykonywane jednodawkowym preparatem Johnson &Johnson lub szczepionką Pfizer. Na szczepienie nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja. Pierwszą dawką mogą się zaszczepić osoby jeszcze niezaszczepione. W czasie akcji będzie też możliwe szczepienie trzecią, przypominającą dawką szczepionki, jeśli od ukończenia pełnego schematu szczepienia przeciw COVID-19 upłynęło co najmniej 6 miesięcy.

 

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content