Powiatowe Targi Edukacyjne połączone z otwarciem warsztatów samochodowych

widok z góry na powiatowe targi edukacyjne w ZSTIo

Interesujące profile, dodatkowe atrakcje na stoiskach oraz przyjazna atmosfera powitały ośmioklasistów i uczniów trzecich klas gimnazjów z terenu powiatu limanowskiego, podczas zorganizowanych 21 marca w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Limanowej, Powiatowych Targów Edukacyjnych. Również w tym roku podczas Targów miało miejsce uroczyste otwarcie warsztatów samochodowych przy ZSTIO w Limanowej. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Starosta Limanowski Mieczysław Uryga.

Otwarcie Powiatowych Targów rozpoczęło się o godzinie 9:00 i było połączone z poświęceniem i symbolicznym przecięciem wstęgi do nowo powstałych warsztatów samochodowych przy ZSTIO w Limanowej. Warsztaty powstały w ramach projektu współfinansowanego z środków Unii Europejskiej oraz przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Limanowej.

Następnie goście i uczniowie przeszli na salę gimnastyczną szkoły, gdzie swoje stoiska z ofertą edukacyjną zaprezentowały szkoły ponadgimnazjalne z terenu powiatu limanowskiego – licea, technika i szkoły branżowe I stopnia.

Cieszę się, że ósmoklasiści oraz młodzież z gimnazjów z terenu powiatu limanowskiego tak licznie wzięła udział w organizowanych Targach. To dla nich okazja do poznania ciekawych profilów, zajęć i atmosfery szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Limanowskiego. – mówił Starosta Limanowski Mieczysław Uryga. –  Przy tej okazji dziękuję organizatorom za przygotowanie tego wydarzenia. Opiekunom dziękuję za zaangażowanie uczniów w warsztaty, a młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych za okazaną przyjazną i pomocną postawę wobec młodszych kolegów.

Targi, jak w poprzednich latach, również w tym roku cieszyły się dużym zainteresowaniem. Mamy nadzieję, że uczniowie klas ósmych podstawowych i trzecich gimnazjalnych raz jeszcze chętnie odwiedzą nasze szkoły już jako jej przyszli uczniowie – czego sobie i im serdecznie życzymy!