Powiatowy Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” rozstrzygnięty!

konkurs strazacki

9 kwietnia 2018 r. w budynku Urzędu Gminy Dobra odbył się Powiatowy Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”, w którym uczestniczyła młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich powiatu limanowskiego – zwycięzcy eliminacji na szczeblu miejsko – gminnym.

Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Limanowej Grzegorz Janczy uroczyście powitał wszystkich uczestników turnieju, w szczególności przedstawicieli Powiatowej Straży Pożarnej w Limanowej: Komendanta st. kpt. Wojciecha Frączka, mł. bryg. Krzysztofa Hybla oraz mł. kpt. Marka Woźniaka, przedstawicieli Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Limanowej W-ce Prezesa Stanisława Gontarskiego oraz Sekretarza Bronisława Kunickiego, Przewodniczącego Komisji Bezpieczeństwa Rady Powiatu Limanowskiego Józefa Pietrzaka, Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego OSP w Dobrej Stanisława Olesiaka oraz Gospodarza spotkania Wójta Gminy Dobra Benedykta Węgrzyna.

W wyniku eliminacji pisemnych i ustnych Komisja Konkursowa pod kierownictwem oficerów z  Komendy Powiatowej Straży Pożarnej wyłoniła najlepszych zawodników.
Laureaci I i II miejsc z każdej grupy będą uczestniczyć w eliminacjach wojewódzkich dnia 28 kwietnia 2018 r. w Wieliczce.

Zwycięzcy z poszczególnych grup wiekowych:

I grupa wiekowa – szkoły podstawowe:
1. Jakub Wyżycki – Szkoła Podstawowa nr 2 w Starej Wsi
2. Klaudia Janik – Szkoła Podstawowa w Chyszówkach
3. Krystian Marek – Szkoła Podstawowa w Piekiełku
4. Julia Drab – Szkoła Podstawowa w Skrzydlnej

II grupa wiekowa – szkoły gimnazjalne:
1. Arkadiusz Hebda – Gimnazjum w Młyńczyskach
2. Gabriela Florek – Gimnazjum w Słopnicach
3. Aleksandra Faron – Szkoła Podstawowa w Kamienicy
4. Joanna Kunicka – Szkoła w Przyszowej

III grupa wiekowa – szkoły ponadgimnazjalne:
1. Przemysław Wojcieszczak – Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Limanowej
2. Michał Kowalski – Gmina Jodłownik
3. Karolina Kowalska – Gmina Jodłownik

Zwycięzcom turnieju nagrody i dyplomy wręczali:
Starosta Limanowski Jan Puchała, Wicestarosta Limanowski Mieczysław Uryga, Radny Powiatu Limanowskiego Józef Pietrzak, Prezes ZOP ZOSP RP Grzegorz Janczy i Wiceprezes Stanisław Gontarski, Komendant Powiatowy PSP Wojciech Frączek oraz Wójt Gminy Dobra Benedykt Węgrzyn.

Organizatorami konkursu byli: Prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej, Starostwo Powiatowe w Limanowej oraz Gmina Dobra.
Nagrody zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe, a poczęstunek dla wszystkich uczestników zapewniła Gmina Dobra.

źr.zdj: UG Dobra