Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego omówił plan działań: Zima 2023/2024

Członkowie Zespołu Zarzadzania Kryzysowego podczas posiedzenia

15 listopada 2023 r.

15 listopada br. Starosta Limanowski Mieczysław Uryga zwołał posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Przedmiotem prac Zespołu było:

1. Zatwierdzenie Powiatowego Planu Zarządzania Kryzysowego;
2. Zatwierdzenie rocznego planu pracy Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego;
3. Omówienie przygotowania powiatu do działania w ekstremalnych warunkach zimowych.

Tematem przewodnim spotkania były zagadnienia dotyczące szczegółów działań pod nazwą: Zima 2023/2024, pod kątem przygotowania służb i inspekcji do sprawnego reagowania na różnego rodzaju zdarzenia w czasie zimy. Troska o zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańców powiatu oraz opracowanie scenariuszy udzielania pomocy wraz z przygotowaniem zaplecza technicznego i wyszkolenia funkcjonariuszy służb i straży, to jeden z najistotniejszych priorytetów.

Drugim bardzo ważnym zagadnieniem było omówienie i zatwierdzenie Powiatowego Planu Zarządzania Kryzysowego. Dokument ten aktualizowany jest co 4 lata i stanowi szczegółowy opis działań i przedsięwzięć na wypadek zagrożeń naturalnych, skażeń oraz procedury organizowania łączności alarmowej na wypadek sytuacji kryzysowych.