Przedstawiciele instytucji kultury z terenu powiatu limanowskiego spotkali się w starostwie powiatowym

W piątek 12 kwietnia w sali konferencyjnej 201 Starostwa Powiatowego w Limanowej na wniosek Komisji Kultury, Sportu i Turystyki odbyło się spotkanie z przedstawicielami instytucji kultury i promocji z terenu powiatu limanowskiego.

Władze Powiatu Limanowskiego reprezentowali: Przewodnicząca Rady Powiatu Limanowskiego Ewa Filipiak, Wicestarosta Limanowski Agata Zięba, Członek Zarządu Wojciech Włodarczyk oraz członkowie Komisji Kultury, Sportu i Turystyki: Agnieszka Orzeł, Marian Wójtowicz oraz Artur Żaba.

Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń z zakresu zarządzania instytucjami kultury oraz organizacji wydarzeń kulturalnych i miało służyć również zacieśnianiu współpracy między instytucjami kultury oraz wypracowaniu wspólnych kierunków rozwoju kultury w regionie.

Na koniec kierownik Biura ds. Pozyskiwania Środków Zewnętrznych Paweł Tokarczyk wskazał wszystkim obecnym możliwości i źródła z jakich mogą skorzystać samorządy, organizacje pozarządowe oraz instytucje kultury, które chcą aplikować o środki zewnętrzne na organizowanie wydarzeń kulturalnych oraz rozwój kultury w swoich Gminach.