Punkt doradztwa dla młodzieży w Limanowej już otwarty

1 września 2023 r. w Powiatowym Urzędzie Pracy w Limanowej uruchomiony został punkt doradztwa dla młodzieży, utworzony w ramach projektu pilotażowego „Czas na Młodych – punkty doradztwa dla młodzieży”.

Z tej okazji w Starostwie Powiatowym w Limanowej, w ramach grupowej informacji zawodowej, odbyło się spotkanie z osobami bezrobotnymi do 30 roku życia. W trakcie spotkania poinformowano uczestników o założeniach realizowanego projektu i oferowanym wsparciu, a także o usługach świadczonych przez Powiatowy Urząd Pracy w Limanowej na rzecz osób młodych.

W punkcie doradztwa dla młodzieży, wszystkie zainteresowane osoby poniżej 30 roku życia z terenu powiatu limanowskiego mogą uzyskać wsparcie związane z :
• pośrednictwem pracy,
• poradnictwem zawodowym,
• szkoleniami zawodowymi,
• stażami,
• pracami interwencyjnymi,
• bonami startowymi,
• bonami na zasiedlenie,
• jednorazowymi środkami na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Ponadto, uczestnicy będą mogli skorzystać z informacji w zakresie możliwych form pomocy społecznej, doradztwa i konsultacji psychologicznych oraz doradztwa prawnego
i ekonomiczno-finansowego.

Oferowane w punkcie usługi na rzecz osób młodych, realizowane będą w partnerstwie ze Starostwem Powiatowym w Limanowej, Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Limanowej, gminnymi i miejskimi ośrodkami pomocy społecznej oraz szkołami ponadpodstawowymi z terenu powiatu limanowskiego.

Punkt zlokalizowany jest w siedzibie PUP w Limanowej na parterze (wejście bezpośrednio z parkingu) i będzie czynny codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 7.15-15.15. Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr telefonu 18/ 333 78 20 oraz na stronie internetowej https://limanowa.praca.gov.pl/.
Projekt pilotażowy realizowany będzie od 1 września 2023 r. do 31 grudnia 2024 r. w ramach środków rezerwy Funduszu Pracy, pozyskanych na tej cel w kwocie 997 700 złotych.

W otwarciu punktu doradztwa dla młodzieży uczestniczyli również: Mieczysław Uryga Starosta Limanowski, Agata Zięba Wicestarosta, Józef Pietrzak Przewodniczący Rady Powiatu, Wojciech Włodarczyk przewodniczący Powiatowej Rady Rynku Pracy oraz dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Limanowej Marek Młynarczyk wraz z pracownikami zaangażowanymi w realizację tego projektu.

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content