Rozstrzygnięcie II Powiatowego Konkursu na Ozdobę Choinkową z Motywem Regionalnym

W niedzielę 19 grudnia 2021 r. podczas Kiermaszu Bożonarodzeniowego organizowanego przez Powiat Limanowski na rynku w Limanowej, w Powiatowym centrum Informacji Turystycznej w Limanowej odbyło się podsumowanie wyników II Powiatowego Konkursu na Ozdobę Choinkową. Motywem przewodnim prac miały być oczywiście elementy związane z nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia, ale również odnoszące się do regionu powiatu limanowskiego oraz tutejszych tradycji świątecznych. W wydarzeniu wziął udział Starosta Limanowski Mieczysław Uryga, który wręczył nagrody oraz wyróżnienia laureatom oraz uczestnikom.

19 grudnia br. o godzinie 10: 00 wszyscy uczestnicy tegorocznej edycji Powiatowego Konkursu na Ozdobę Choinkową z Motywem Regionalnym spotkali się w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej na Limanowskim Rynku, gdzie Starosta Limanowski – Mieczysław Uryga uroczyście przekazał  laureatom nagrody i wyróżnienia. Następnie Starosta Limanowski podziękował uczestnikom, za udział w tej inicjatywie, gratulując autorom wykonania wspaniałych ozdób choinkowych oraz zamiłowania do lokalnych tradycji związanych ze świętami Bożego Narodzenia, którą dzięki swojej sztuce zachowują i  przekazują.  Podziękował również towarzyszącym im bliskim za motywowanie i wspieranie artystów, zwłaszcza tym najmłodszych, do poznawania bogactwa świątecznych zwyczajów i sztuki naszego regionu.

Podczas spotkania popłynęły również życzenia świąteczne i noworoczne, a uczestnicy mieli okazję wziąć udział w trwającym na płycie limanowskiego rynku Kiermaszu Bożonarodzeniowym.

W tegorocznej edycji konkursu wpłynęły łącznie 24 prace, które oceniała  konkursowa w składzie: Mieczysław Uryga – Starosta Limanowski, pani  Beata Woźny – florystka, pani Zofia Stanisz Zoń – prowadząca warsztaty w sekcji artystycznej Limanowskiego Uniwersytetu Trzeciego wieku , Mateusz Pietrzak – Dyrektor Biura Promocji, Kultury i Turystyki Starostwa Powiatowego w Limanowej oraz Joanna Zawada – pracownik Powiatowego Centrum Informacji Turystycznej, przyznając dla zwycięzcy nagrodę główną – bon w wysokości 500 zł oraz trzy wyróżnienia.

Zapraszamy do zapoznania się z zamieszczoną poniżej pełną listą nagrodzonych w tegorocznym konkursie na Ozdobę Choinkową z Motywem Regionalnym:

I Miejsce : Zofia Filipiak

„Aniołek z filcu ręcznie haftowany muliną”

 

  • Wyróżnienia:

1. Maria Faltyn:

2. Anna Górska:

3. Janina Kajzar – stowarzyszenie „Gorczańskie rękodzieło”

Warto podkreślić że Organizatorzy nagrodzili pamiątkowymi upominkami wszystkich artystów biorących udział w konkursie w uznaniu dla ich talentu i wykonanej pracy.

Serdecznie gratulujemy oraz dziękujemy wszystkim autorom tegorocznych, przepięknych ozdób choinkowych. Warto podkreślić różnorodność ich wykonania, wkład pracy, dbałość o detale, kreatywność, przy czym wszyscy twórcy zachowali element wiodący, którym było nawiązanie do elementów regionalnych.

Prace biorące udział w tegorocznym II Pomiarowym Konkursie na Ozdobę Choinkową można podziwiać również w FOTOGALERII.

Celem konkursu organizowanego przez Powiat Limanowski było kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia, podtrzymywanie i pielęgnowanie tradycji wykonywania ozdób bożonarodzeniowych, wspieranie amatorskiej twórczości artystycznej na terenie powiatu oraz rozwijanie i prezentowanie uzdolnień artystycznych mieszkańców regionu.

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content