Spotkanie z Marszałkiem Województwa Małopolskiego

5 kwietnia w Starostwie Powiatowym w Limanowej Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski oraz Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Łukasz Smółka spotkali się z Zarządem i Radą Powiatu Limanowskiego oraz samorządowcami powiatu limanowskiego.

Spotkanie rozpoczął oraz gości powitał Starosta Limanowski Mieczysław Uryga. Starosta na ręce Marszałka Województwa Małopolskiego przekazał podziękowania dla Zarządu i Rady Województwa Małopolskiego oraz dyrektorów departamentów Urzędu Marszałkowskiego za umożliwienie spotkania mającego na celu wymianę doświadczeń w zakresie skutecznego zarządzania oraz współpracy samorządów.

Marszałek Województwa Małopolskiego podziękował za zaproszenie, a następnie przedstawił zadania realizowane przez samorząd Województwa Małopolskiego. Zapewnił również o chęci współpracy, a także poinformował o programach realizowanych na rzecz rozwoju samorządów lokalnych. – Dziękuję za zaproszenie do Limanowej. To pierwsze nasze spotkanie. Cieszę się, że możemy z Państwem rozmawiać o współpracy i rozwoju naszego województwa. – mówił Marszałek.

Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Łukasz Smółka przedstawił możliwości ubiegania się o dofinansowania dla samorządów.

Zachęcam do zaangażowania i składania wniosków w konkursach, które są już uruchomione. To m.in. Bezpieczna Małopolska, w ramach którego wspieramy jednostki ochotniczych straży pożarnych z terenu całego województwa czy Małopolskie Boiska, program mający na celu poprawę infrastruktury sportowej. – powiedział Wicemarszałek.

Kolejnym punktem spotkania była prezentacja na temat dróg wojewódzkich, którą przedstawiła Dyrektor Zarządu Dróg Województwa Małopolskiego Marta Maj .

Podsumowaniem spotkania była wspólna dyskusja Zarządu i Rady Powiatu Limanowskiego oraz Wójtów i Burmistrzów z terenu powiatu z dyrektorami departamentów Urzędu Marszałkowskiego.

 

image_pdfimage_print

Udostępnij