Święto Owocobrania – Szczyrzyc 2018

Święto Owocobrania z Jarmarkiem Cysterskim połączone z Dniem Ziemi Szczyrzyckiej oraz X Targami Tradycyjnej i Regionalnej Żywności odbyło się 15 sierpnia 2018 r. na szczyrzyckich błoniach przylegających do terenu opactwa. W wydarzeniu Powiat Limanowski reprezentował Starosta Limanowski Jan Puchała.

Święto rozpoczęło się Mszą Świętą dożynkową na placu św. Stanisława w Szczyrzycu pod przewodnictwem Jego Eminencji Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza, następnie  odbył się uroczysty przemarsz na Szczyrzyckie Błonie oraz oficjalne otwarcie Święta Owocobrania i  powitanie zaproszonych gości przez gospodarza Wójta Gminy Jodłownik Pawła Stawarza.

Starosta, Hamerski i Janczyk - na scenie w Szczyrzycu

Dzisiejsze święto jest okazją do spotkania się w miłym towarzystwie, ale to przede wszystkim tradycja, która już od tylu lat jest kontynuowana na szczyrzyckiej ziemi. Dzisiaj możemy podziękować za zbiory i plony oraz cieszyć się z urodzajności naszych ziem. Niech Święto Owocobrania zawsze przypomina Wam o tradycji minionych pokoleń oraz pracy, która choć często ciężka przynosi radość i widoczne owoce. Wszystkim życzę udanego spotkania – mówił podczas wydarzenia Starosta Limanowski.

Na tegorocznej imprezie wystąpiły zespoły regionalne: „Pnioki” i „Śwarni Łojce” z Sadku-Kostrzy,„Mali Szczyrzycanie” i „Szczyrzycanie”, zespół ludowy „Sami Swoi” z Krasnych-Lasocic, zespól Folk Dance UBT Premiera z Lwowa,  a także Karolina Szczurowska z zespołem – uczestniczka The Voice Kids 2018 oraz gwiazda wieczoru zespół KORDIAN.

O godz. 21.30 odbył się  występ grupy artystycznej Leśne Licho – pokaz tańca z ogniem a, później pokaz sztucznych ogni i zabawa taneczna przy dźwiękach zespołu ALVARO. Impreza koordynowana była przez prowadzących konferansjerów Leszka Mazana i Katarzynę Siwiec.

info.: Gmina Jodłownik