Symboliczny charakter obchodów 102. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości w Gminie Kamienica

Święto Niepodległości w Kamienicy. Pomnik Grunwaldzki i obelisk z legionowym orłem ze złożymi kwiatami. po bokach zawieszone flagi biało czerwone.

Z uwagi na pandemię i związane z nią obostrzenia, tegoroczne uroczystości związane z obchodami 102. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, przybrały charakter inny niż dotychczas.

Uroczystości rozpoczęła msza święta za Ojczyznę w kościele p.w. Przemienienia Pańskiego i Nawiedzenia NMP w Kamienicy, celebrowana przez ks. prałata Kazimierza Pacha i ks. Artura Bieniasza.

Dla uczczenia historycznych wydarzeń, po mszy świętej przedstawiciele władz samorządowych udali się pod Pomnik Grunwaldzki i obelisk z legionowym orłem, gdzie odśpiewany został „Mazurek Dąbrowskiego”. W tym miejscu pamięci, delegacje złożyły symboliczne wiązanki kwiatów. Powiat Limanowski reprezentowała Agata Zięba – Wicestarosta Limanowski.

Wicestarosta Limanowski Agata Zięba na mszy w kośćiele podczas czytania na ambonie czytania.Delegacja podczas składania patriotycznych wiązanek.

Źródło zdjęcia: kamienica.net.pl

 

 

 

 

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content