Szpital Powiatowy w Limanowej wśród najlepszych w Małopolsce!

Certyfikat jakości dla Szpitala Powiatowego im. Miłosierdzia Bożego w Limanowej -Dyrektor limanowskiego szpitala - Marcin Radzięta podczas przekazania certyfikatu

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż Szpital Powiatowy w Limanowej jest jednym z laureatów w Rankingu Szpitali 2019 „Bezpieczny Szpital” organizowanym przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia we współpracy z „Rzeczpospolitą”. Limanowska placówka uzyskała III miejsce w kategorii Najlepszy Szpital w Województwie Małopolskim. W ogólnym zestawieniu zajęła wysokie – 32 miejsce.

Ogólnopolski Ranking Szpitali „Rzeczpospolitej” Bezpieczny Szpital odbył się po raz szesnasty. W tegorocznej edycji wzięły udział 202 szpitale. Jak podaje Rzeczpospolita „Baza łóżkowa szpitali, który wzięły udział w rankingu to 73 759 sztuk, co daje 40% wszystkich łóżek szpitalnych w Polsce. To w tych placówkach odbywa się aż 59% wszystkich hospitalizacji” (www.rp.pl).

Placówki medyczne oceniane były w trzech kategoriach: zarządzania, jakości i opieki medycznej.

16 grudnia Dyrektor Szpitala Marcin Radzięta, w towarzystwie Przełożonej Pielęgniarek Szpitala – Bożeny Bugajskiej oraz Pełnomocnika ds. Jakości – Lucyny Jankowskiej odebrali to wyróżnienie podczas uroczystej gali w Warszawie.

źr.fot.: Szpital Powiatowy w Limanowej