Tradycyjne bukiety z ziół i kwiatów dostępne były podczas akcji na limanowskim rynku

11 sierpnia 2023 r. na limanowskim rynku dostępne było stoisko z  wiązankami ziół i kwiatów, które zgodnie z tradycją święcone są 15 sierpnia podczas uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Marii panny (święto Matki Boskiej Zielnej).

Oprócz wiązanek ziół i kwiatów  na stoisku można było nabyć m.in. wieńce, woreczki zapachowe, świeże i suszone zioła, owoce oraz rękodzieło artystyczne.

Autorką wszystkich kolorowych, pachnących kompozycji i rękodzieła jest pani Stanisława Oleksy – wieloletnia członkini Koła Gospodyń Wiejskich w Męcinie, posiadająca na swoim koncie dyplomy i wyróżnienia za udział w regionalnych przeglądach dorobku kulturalnego.

Stoisko promocyjne na rynku w Limanowej odwiedziło w piątkowe przedpołudnie oraz popołudnie wiele osób. Obecny był również Wojciech Włodarczyk – Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom dzisiejszego wydarzenia za wsparcie swoją obecnością  tradycji, kultury regionalnej oraz lokalnych twórców.