Wernisaż obrazów bp. Jana Szkodonia w Miejskiej Bibliotece w Mszanie Dolnej

„Lubię malować” to tytuł wystawy kilkudziesięciu prac malarskich bp. Jana Szkodonia, otwartej 21 maja w Miejskiej Bibliotece w Mszanie Dolnej. Ekspozycja powstała dzięki współpracy z ks. Andrzejem Sawulskim. Ze względu na problemy zdrowotne autor obrazów nie mógł uczestniczyć w wernisażu. Skierował jednak do uczestników uroczystości specjalny list. Odczytał go ks. prof. Andrzej Witko, dyrektor Muzeum Archidiecezjalnego.

Ks. prof. Witko przybliżył sylwetkę jedynego w Polsce biskupa artysty. W przemówieniu podkreślił związek talentu artystycznego i głębokiej wiary. Obrazy, które można oglądać w Mszanie Dolnej, zostały wypożyczone z Muzeum Archidiecezjalnego w Krakowie.

Wernisaż zgromadził wielu miłośników talentu bp. Szkodonia, a także przedstawicieli władz samorządowych. W wydarzeniu Powiat Limanowski reprezentowali Starosta Limanowski Mieczysław Uryga, Przewodnicząca Rady Powiatu Limanowskiego Ewa Filipiak oraz Radni Powiatowy Agnieszka Orzeł, Janusz Potaczek oraz Grzegorz Wójcik.

Jest mi niezmiernie miło, że mam okazję podziwiać obrazy pełne twórczej pasji, ogromnego talentu i piękna otaczającego nas świata. Dzisiejszy  wernisaż jest ucztą dla oczu, ale również dla ducha, ponieważ nastrojowość prezentowanych obrazów skłania do refleksji nad tajemnicą otaczającego nas piękna oraz zachęca do dyskusji nad wartościami człowieka –mówił Starosta Limanowski.

Ekspozycja będzie otwarta dla zwiedzających do końca sierpnia w godzinach pracy biblioteki.

źr.fot.: TV28