Wernisaż wystawy ks. Andrzeja Sawulskiego

Na zdjeciu ks. Suwalski oraz Przewodnicząca Rady Powiatu Limanowskiego Ewa Filipiak oraz Radni Powiatu Limanowskiego: Agnieszka Orzeł, Janusz Potaczek, Grzegorz Wójcik.

W miniony piątek w Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mszanie Dolnej odbył się wernisaż prac zatytułowany „Pędzlem sercanina” autorstwa ks. Andrzeja Sawulskiego – Proboszcza Parafii w Glisnem. W wydarzeniu wzięli udział m.in. Przewodnicząca Rady Powiatu Limanowskiego Ewa Filipiak oraz Radni Powiatu Limanowskiego: Agnieszka Orzeł, Janusz Potaczek oraz Grzegorz Wójcik.

Podczas wystawy uczestnicy mogli zobaczyć kilkadziesiąt obrazów, przede wszystkim zimowych pejzaży Beskidu Wyspowego.

Cieszę się, że po latach wróciłem do pędzla i farb. Złapałem świeży oddech artystyczny i znów mogę utrwalać na płótnie piękno pejzażu górskiego, stare kapliczki, chaty i dworki w które coraz rzadziej spotyka się w naszym krajobrazie – mówił sercanin ks. Andrzej Suwalski, który malarstwem zainteresował się już w dzieciństwie, jednak inne zajęcia i praca spowodowały, że odstąpił od swojej malarskiej pasji. Ponownie jego ukryty talent zauważyła oraz wernisaż jego prac zorganizowała Dyrektor Biblioteki Miejskiej, a zarazem Radna Powiatu Limanowskiego Agnieszka Orzeł.

Agnieszka Orzeł (Przewodnicząca Komisji Kultury, Sportu i Turystyki Rady Powiatu Limanowskiego) jest mistrzynią w wyszukiwaniu talentów! Tym razem w przepięknej miejscowości Glisne znalazła wspaniałą „perłę” malarstwa – ks. Andrzeja Sawulskiego, który olbrzymią empatię i serce ma nie tylko dla ludzi i przyrody ale również wspaniale się realizuje w obszarze sztuki. Jestem pod wielkim wrażeniem talentu jak i dziękuję, że mogłam uczestniczyć w spotkaniu z tak znamienitych osobami. To była prawdziwa uczta duchowa – podsumowała spotkanie Przewodnicząca Rady Powiatu Limanowskiego Ewa Filipiak.

Obrazy sercanina można oglądać do końca marca b.r. w godzinach pracy biblioteki: w poniedziałki, środy i piątki od 10.30 do 17.30, we wtorki i czwartki od 8.30 do 15.00 i w soboty od 8.00 do 12.00. Serdecznie zapraszamy!

 

GALERIA

image_pdfimage_print

Udostępnij