Wystawa obrazów Józefy Kazior w Buzodromie

Zapraszamy do Powiatowego Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej (wejście od strony limanowskiej bazyliki), gdzie można podziwiać obrazy wykonane przez mieszkankę Limanowej panią Józefę Kazior. Wystawa potrwa do 31 sierpnia.

Autorka uprawia malarstwo olejne od 1978 roku. Gównie maluje obrazy o tematyce religijnej, pejzaże, portrety i martwą naturę. Pani Józefa jest autorką Stacji Drogi Krzyżowej oraz obrazów dla kościoła w Stróży koło Jodłownika. Prace malarki znajdują się u kolekcjonerów sztuki m.in. w Stanach Zjednoczonych, Australii, Austrii, Niemczech, Chile, Słowacji.

Malarka, Józefa Kazior, urodziła się w Ziębicach Śląskich. Od 1953r. mieszka w Limanowej. Ukończyła Liceum Ogólnokształcące w Limanowej oraz Studium Nauczycielskie – kierunek Wychowanie Plastyczne i Techniczne w Krakowie, a także Studium Podyplomowe z zakresu plastyki. Pracowała jako nauczycielka plastyki m.in.: w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym w Dobrej, Szkole Podstawowej Nr 1 i 3 w Limanowej, a później w Starej Wsi.

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content