X Galicyjski Konkurs Powożenia Zaprzęgami Konnymi w Ujanowicach – już za nami!

X Galicyjski Konkurs

Tradycyjnie, już od dziesięciu lat w ostatnią niedzielę lipca, na placu targowym w Ujanowicach odbywa się Galicyjski Konkurs Powożenia Zaprzęgami Konnymi. W tym roku wydarzenie to miało miejsce 29 lipca. Patronat honorowy nad imprezą objął m.in. Starosta Limanowski Jan Puchała.

W tegorocznej, jubileuszowej 10 – edycji zawodów udział wzięło 41 zaprzęgów. Uczestnicy konkursu rywalizowali w następujących kategoriach:

Single – duże konie – maratonki
Pary – duże konie – maratonki
Małe konie – maratonki
Duże konie – tradycyjne
Małe konie – tradycyjne
Zaprzęgi regionalne

Dodatkową konkurencją była zwózka drewna „furmanka w lesie”, w której wzięło udział 14 uczestników zaprzęgów oraz organizowany po raz pierwszy konkurs – „drwal w lesie”, w którym udział wzięły cztery drużyny, w każdej po dwóch zawodników. O zajęciu miejsca w konkursach decydował uzyskany czas przejazdu i punkty karne za strącenie przeszkody i przekroczenie limitu czasu.

Wielką atrakcją był pokaz spadochroniarzy. Impreza ta cieszyła się dużym zainteresowaniem widzów. Ze względu na popołudniową burzę przechodzącą nad Ujanowicami i intensywne opady deszczu, zaplanowany pokaz kaskaderski na koniach został odwołany. Festyn zakończyła wieczorna zabawa taneczna. Powiat Limanowski reprezentował Wojciech Włodarczyk Członek Zarządu.

przedstawiciele Powiatu podczas X Galicyjskiego

Organizatorzy dziękują sponsorom za ufundowanie nagród rzeczowych oraz wsparcie finansowe na organizację imprezy. Fundatorem nagród był m.in. Starosta Limanowski.

info.: GOK Laskowa