XI Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin „Carbon Cup” w Jastrzębiu- Zdroju z udziałem limanowskich zawodników.

XI Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin "Carbon Cup" w Jastrzębiu- Zdroju - widoh hali sportowej oraz zawodnicy turnieju przed rozpoczęciem rozgrywek

3 listopada w Jastrzębiu – Zdroju odbył się XI Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin „Carbon Cup” z udziałem 360 zawodników z 36 klubów z Polski i Czech. Karatecy z klubu ARS Limanowa – Joniec Team wrócili z tego  prestiżowego turnieju z ośmioma medalami.

Do rywalizacji w tym wymagającym turnieju przystąpiła reprezentacja limanowskiego klubu w składzie: Anna Kurek, Anna Szewczyk, Magdalena Szewczyk, Alicja Szumilas, Zofia Śliwa, Justyna Stach, Jagoda Zelek, Mikołaj Limanówka, Filip Limanówka, Przemysław Ćwik, Adrian Kamenczak, Patryk Kądziołka, Wiktor Stochel, Jakub Kądziołka. Opiekę nad zawodnikami sprawował ich trener  – sensei Arkadiusz Sukiennik (4 dan). Zawodnikom towarzyszyła liczna grupa najwierniejszych kibiców, czyli ich rodzice.
W Jastrzębiu Zdroju nasi karatecy kolejny raz zaprezentowali nie tylko wysoki poziom umiejętności, ale również wykazali się odwagą i prawdziwym „duchem walki”. W większości przypadków stawali do walki
z zawodnikami nie tylko bardziej doświadczonymi, ale też o lepszych warunkach fizycznych. Mimo to wychodzili z takich pojedynków obronną ręką. I za to należą się im wszystkim wielkie brawa.
Na szczególne wyróżnienie zasługują medaliści, którzy w pięknym stylu wywalczyli miejsca na podium:
1. Jagoda Zelek – złoty medal w kumite w kumite kadetek +35 kg i brązowy medal w konkurencji kata kadetek,
2. Justyna Stach – złoty medal w kumite juniorek -55 kg oraz 4 miejsce w kata juniorek,
3. Jakub Kądziołka – srebrny medal w kumite juniorów -65 kg,
4. Adrian Kamenczak – srebrny medal w kumite kadetów +40 kg,
5. Alicja Szumilas – brązowy medal w kumite młodziczek -55 kg,
6. Magdalena Szewczyk – brązowy medal w kumite kadetek mł. -25 kg i brązowy medal w kata kadetek.
Łącznie nasi zawodnicy zdobyli 8 medali, w tym 2 złote, 2 srebrne i 4 brązowe co przełożyło się na 8 miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Gratulujemy wspaniałej, sportowej postawy i życzymy dalszych sukcesów!

 

XI Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin "Carbon Cup" w Jastrzębiu- Zdroju

źródło: UM Limanowa

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content