Za nami finałowe rozgrywki Limanowskiej Ligi Kręgli Fińskich

W niedzielę 17 września 2023 r. na obiekcie sportowym  Zespołu Szkół Techniczno – Informatycznych w Mszanie Dolnej odbyła się ostatnia kolejka tegorocznej edycji Limanowskiej Ligi Kręgli Fińskich. Zawody objął patronatem honorowym Starosta Limanowski Mieczysław Uryga.

Cały cykl tegorocznej Limanowskiej Ligi Kręgli obejmował 6 etapów. Zawodnicy rywalizowali o punkty do klasyfikacji generalnej, a w każdym turnieju punktowała najlepsza ósemka. Łącznie w lidze wzięło udział około 200 zawodników w różnym wieku, wśród nich dzieci, młodzież, dorośli, seniorzy oraz osoby niepełnosprawne.

Do końcowych zawodów zgłosiło się 10 zawodników, którzy w wyniku losowania  zostali podzieleni na dwie pięcioosobowe grupy. Rywalizacja odbywała się w systemie każdy z każdym. Awans do fazy j pucharowej uzyskała najlepsza czwórka z grupy A i B.

Po zaciętej walce oraz niezwykle emocjonujących, zarówno dla zawodników jak i kibiców meczach, zwycięzcą turnieju został Henryk Stokłosa w finale pokonując 3:1 Artura Żabę. W meczu o trzecie miejsce zwyciężył triumfator całego cyklu Michał Nowak.

Nagrody oraz puchary wręczył Wójt Gminy Mszana Dolna Bolesław Żaba.

Wyniki klasyfikacji generalnej (Top 5) zawodów przedstawiają się następująco :

1. Michał Nowak
  2. Henryk Stokłosa
  3. Marcin Smoleń
  4. Artur Żaba
  5. Wiesław Majda

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i laureatom, dziękujemy za piękną sportową rywalizację oraz emocje jakich dostarczył każdy mecz.

Zawody pokazały prawdziwie jednoczący wymiar sportu. Wydarzenie jest też wspaniała formą promocji aktywności ruchowej, integrującą całe rodziny i pokolenia. Kręgle fińskie to sport przyjazny dla każdego niewymagający szczególnych predyspozycji , co czyni go niezwykle ciekawą i godną polecenia formą spędzenia czasu.

Organizatorzy Limanowskiej Ligi Kręgli Fińskich składają podziękowania dla uczestników poszczególnych etapów całej rywalizacji oraz wszystkim zaangażowanym osobom, instytucjom i lokalnym samorządom za okazane wsparcie i promocję kręgli fińskich na terenie Powiatu Limanowskiego.

Partnerami Limanowskiej Ligi kręgli Fińskich byli: Powiat Limanowski, Lokalna Organizacja Turystyczna Powiatu Limanowskiego, Kubi Sport, Kręgle fińskie oraz Telewizja Limanowska

Fundatorem pucharów i nagród dla najlepszych zawodników był Starosta Limanowski Mieczysław Uryga.

Na kolejne rozgrywki zapraszamy już za rok w kolejnym sezonie!

źr./fot.: Limanowska Liga Kręgli Fińskich, profil fb. Artur Żaba