Zapraszamy do PCIT na wystawę malarstwa Józefy Kazior!

W piątek, 6 lipca br. o godz.15.00 w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Józefy Kazior. Jest to malarstwo olejne głównie o tematyce sakralnej. Autorka obrazów wykonała też wiele kopii znanych i uznanych twórców.

Malarka, Józefa Kazior, urodzona w Ziębicach Śląskich, od 1953r. mieszka w Limanowej. Ukończyła Liceum Ogólnokształcące w Limanowej oraz Studium Nauczycielskie – kierunek Wychowanie Plastyczne i Techniczne w Krakowie, a także Studium Podyplomowe z zakresu plastyki. Pracowała jako nauczycielka plastyki m.in.: w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym w Dobrej, Szkole Podstawowej Nr 1 i 3 w Limanowej, a później w Starej Wsi.

Malarstwo olejne uprawia od 1978r. Ulubione tematy malarki to: portret, tematy religijne, pejzaż, martwa natura i inne. Wykonała również Stacje Drogi Krzyżowej oraz inne obrazy dla kościoła parafialnego w Stróży k. Jodłownika. Jej prace znajdują się u kolekcjonerów sztuki m.in. w Stanach Zjednoczonych, Australii, Austrii, Niemczech, Chile, Słowacji. Warto wspomnieć, iż jest również członkiem Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Nowym Sączu.

Oprac. na podst.: www.miasto.limanowa.pl

Fot.: www.google.com