Zaproszenie na wernisaż wystawy prac Mariana Ślazyka w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej

15 października 2021 r. o godz. 15:00 w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej odbędzie się wernisaż wystawy prac Mariana Ślazyka.  

Marian Ślazyk urodził się w 1959 roku w Słopnicach. Maluje farbami olejnymi i szpachlą, a jego prace są bardzo ekspresyjne, tematycznie różnorodne i kolorowe. Kompozycje są zanurzone w tłach, które odzwierciedlają wewnętrzne, stany emocjonalne i przeżycia ich twórcy. Do tworzenia swoich dzieł Marian Ślazyk wykorzystuje różnorodne materiały m.in. deski, na których namalował już cykl aniołów i kotów. Z czasem zaczął także rzeźbić – jego talent stał się niemal uniwersalny.

Artysta w swojej twórczości oddaje całą swoją energię i wizję, a także odczuwane w danej chwili emocje i uczucia, przez co jego prace stają się bardzo wymowne i skłaniające do głębokiej refleksji. Swoim pracom Marian Ślazyk nadaje również wielowymiarowość i głęboką wymowę symboliczną, a w działaniach twórczych jest żywiołowy i spontaniczny. Walory sztuki Mariana Ślazyka zostały już szeroko docenione. Prace jego autorstwa znajdują się w kolekcjach krajowych i zagranicznych.

Wystawę dzieł artysty ze Słopnic będzie można zwiedzać do 15 listopada br. w mini galerii PCIT ,Limanowa Rynek 25 /Buzodrom/.

Serdecznie zapraszamy do zwiedzania!

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content