Złote Gody w Gminie Niedźwiedź

W niedzielę, 23 października, w Niedźwiedziu odbyła się uroczystość Złotych Godów. Medale, przyznane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę, wręczył Wójt Gminy Niedźwiedź Rafał Rusnak w obecności Przewodniczącego Rady Gminy Zenona Dziedzica, sekretarz Justyny Łabuz oraz Lucyny Wójcik z Urzędu Stanu Cywilnego. Powiat Limanowski reprezentowali Wicestarosta Agata Zięba oraz Radny Grzegorz Wójcik, którzy wręczyli pamiątkowe listy gratulacyjne dla wszystkich par obchodzących 50-lecie małżeństwa.

Po mszy św., odprawionej w kościele parafialnym, Jubilaci uczestniczyli w części oficjalnej uroczystości. Program artystyczny, przybliżający scenki z utworów Władysława Orkana, zaprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Niedźwiedziu. Wystąpił także Hubert Rapciak z zespołem, a Małopolska Organizacja Turystyczna przekazała dla wszystkich jubilatek czerwone korale.

źródło TV28, fot. GBiOK w Niedźwiedziu