Złoty Jubileusz Małżeństw w Tymbarku!

Złote Gody czyli 50 – lecie Małżeństwa obchodziło dziesięć par z gminy Tymbark w niedzielę 30 września w Tymbarku. Życzenia dla Złotych Jubilatów złożył m.in. Starosta Limanowski Jan Puchała.

Uroczystości rozpoczęła Msza Święta w intencji par małżeńskich obchodzących, w tym roku 50-lecie Małżeństwa, a po niej nastąpiła dwa część uroczystości tj.wręczenie Małżonkom Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadanych przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudę. Gości witał (a także później umilał  czas swoją muzyką) zespół muzyczny złożony z członków orkiestry parafialnej „Tymbarski Ton”.

Całość prowadziła Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Pani Maria Pala, która przywitała najważniejszych dzisiaj gości tj. Złote Pary: Państwo Adelę i Kazimierza Cichowskich, Państwo Władysławę i Bernarda Filusiów, Państwo Stanisławę i Mariana Hochołów, Państwo Marię i Bolesława Janczurów, Państwo Marię i Władysława Juszczaków, Państwo Marię i Tadeusza Kordeczków, Państwo Helenę i Stanisława Nowaków,   Państwo Marię i Stefana Pażuchów (obecna była Pani Maria),Państwo Barbarę i Władysława Surdzielów. Nieobecnych Państwa Danutę i Józefa Pachowiczów reprezentowała Pani Czesława Pachowicz.

Do zebranych zwrócił się Starosta Limanowski Jan Puchała, który złożył Jubilatom życzenia i gratulacje. Podkreślił, iż wielu zna z pracy zawodowej  oraz z działalności społecznej. Jubilaci, jak ich dzieci oraz wnukowie, angażują  się w różne cele społecznie i kościelne. Jubilaci dawali swoim dzieciom przykład przez całe swoje życie, m.in. poprzez swoją ciężką pracą. Starosta złożył życzenia dobrego zdrowia zarówno dla Jubilatów , jak też dla członków Ich rodzin, Na zakończenie podkreślił, że my jako  społeczeństwo  będziemy Ich nadal szanować,  uznawać i cieszyć się, że możemy nadal żyć i pracować dla dobra Gminy, Parafii i naszej Ojczyzny.

W imieniu Samorządu Gminy Tymbark oraz własnym do Jubilatów zwrócił się  Wójt Gminy Tymbark, który w pierwszej kolejności złożył  gratulacje za  przeżyte, piękne lata, za  trud i poświęcenia dla bliskich. Społeczeństwo jest na tyle silne na ile silna jest rodzina. Tworzą one też społeczność, w wymiarze lokalnym oraz ogólnopolskim. Wójt złożył również życzenia ciepła, zdrowia, radości, miłości, obecności najbliższych. „Życzę wszystkim wszystkiego dobrego oraz następnych pięknych jubileuszy” – .dodał Wójt na zakończenie.

Do życzeń dołączyła też Kierownik USC Pani Maria Pala następującymi słowami: „Złote Gody to wyjątkowy Jubileusz, symbolizujący wierność i zrozumienie. tak szczególna uroczystość przywołuje najpiękniejsze wspomnienia spędzonych razem chwil. Gratulując, życzę Jubilatom, aby koleje lata wspólnego życia upłynęły Państwu w zdrowiu, spokoju u radości. Niech zdrowie Wasze dopisuje, a  Błogosławieństwo Boże dodaje Wam siły do dalszego trwania we wspólnej miłości, przyjaźni i zaufaniu”.

Medale Jubilatom wręczył Wójt Gminy dr Paweł Ptaszek, w towarzystwie Starosty Limanowskiego Jana Puchały oraz kierownictwa Urzędu Gminy. Po tradycyjnym toaście życzenia złożyli oraz zaprezentowali Jubilatom program artystyczny przedszkolaki Przedszkola Samorządowego w Tymbarku.

fot.: tymbark.in