Zobacz i skorzystaj w najbliższy weekend

Gmina Limanowa:

W najbliższy weekend tj. 18 i 19 sierpnia 2018r. w Pisarzowej odbędzie się  Święto Gminy Limanowa, na które już dzisiaj serdecznie zapraszamy. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęła Przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego – Urszula Nowogórska.

Pierwszy dzień imprezy (sobota) to występy zespołów: „FORTE”, „STROJNI” oraz „LIFT” (rozpoczęcie o godz. 17.00). O godzinie 21:00 ze swoim koncertem wystąpi Gwiazda Wieczoru – ZESPÓŁ ENEJ. Na zakończenie sobotniej części programu o godz. 22.30 odbędzie się dyskoteka z „FIREWALL MUSIC”.

W niedzielę już od godz. 13:00 tradycyjnie, akcentem regionalnym rozpocznie się prezentacja dorobku kulinarnego Pań z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Limanowa. Następnie na scenie pojawią się Zespoły „KRUCA BANDA” oraz „TATRA”. Przewidziane są również liczne atrakcje dla najmłodszych – dmuchanych zjeżdżalni, zabaw i konkursów z animatorami. Odbędzie się też losowanie cennych nagród w bezpłatnej loterii, w której do wygrania będzie sprzęt AGD, artykuły sportowe oraz elektroniczne. Gwiazdą niedzielnego wieczoru będzie ZESPÓŁ CLIVER. O godz. 21.30 rozpocznie się dyskoteka z zespołem „SOUNDLIGHT TYMBARK”.

PLAKAT

Gmina Laskowa:

W dniu 19 sierpnia 2018r. w Krosnej odbędą się Gminne Dożynki „Święto Plonów”. Główne uroczystości rozpoczną się o godz. 14.00, a wcześniej o godz. 13.30 nastąpi formowanie się korowodu dożynkowego na parkingu przy budynku Sióstr Służebniczek w Krosnej, po czym korowód dożynkowy uda się do Kościoła pw. Św. Józefa Robotnika w Krosnej.

Uroczystości rozpocznie Msza Św. koncelebrowana w intencji rolników z Gminy Laskowa. W dalszej części programu będzie poświęcenie wieńców dożynkowych oraz przemarsz korowodu dożynkowego w asyście Parafialnej Orkiestry Dętej z Krosnej. Po powitaniu gości honorowych nastąpi konkurs wieńców dożynkowych. Jeszcze przed godziną 17.30 wystąpi Grupa Regionalna z Krosnej oraz rozstrzygnięcie konkursu wraz z wręczeniem dyplomów i nagród. Później będzie występ Gwiazdy Wieczoru KRYWAŃ oraz zabawa plenerowa z zespołem AKCENTT.

PLAKAT

Gmina Niedźwiedź:

Gorczański Park Narodowy po raz kolejny zaprasza na polanę „Trusiówka” w Lubomierzu – Rzekach rodziny z dziećmi. Współorganizatorem imprezy, która odbędzie się w dniach 18 – 19 sierpnia br. w godz.10.00 – 17.00, jest Powiat Limanowski Natomiast dla najmłodszych przygotowano wiele różnych atrakcji, tj.: ściana wspinaczkowa, spacer z kijami nordic walking, gry terenowe, konkursy i zabawy z nagrodami, most powietrzny, odkrywanie tajemnic przyrody. Serdecznie zachęcamy na skorzystanie z przygotowanej imprezy plenerowej!

Weekend z dzieckiem - bener

Gmina Dobra:

Gminny Ośrodek Kultury w Dobrej zaprasza w niedzielę 19 sierpnia br. na Dożynki, czyli Święto Plonów. Uroczystości rozpoczynają się już o godz. 11.00 – są to zawody łucznicze o Puchar Wójta Gminy Dobra. O godz. 14.00 zostanie odprawiona Msza Św. dożynkowa w Sanktuarium M.B.Szkaplerznej w Dobrej, a po niej nastąpi przemarsz do Parku Małachowskich w Dobrej.

W parku w Dobrej odbędzie się oficjalne otwarcie wydarzenia, przemówienia zaproszonych gości oraz przekazanie darów dożynkowych przez Stowarzyszenie Kół Gospodyń Wiejskich w Dobrej. Następnie zachęcamy do obejrzenia i wysłuchania występów: Zespołu Regionalego ze Skrzydlnej, Orkiestry OSP z Dobrej, Zespołu Regionalnego „Jurkowianie”, słowackiego zespołu regionalnego, zespołu górali babiogórskich.

O godz.19.00 będzie występ Karoliny Szczurowskiej z zespołem, a na zakończenie zabawa taneczna z zespołem „cFani” z Łącka.

Warto skorzystać z dodatkowych atrakcji dla dzieci oraz ze stoisk gastronomicznych, jak również obejrzeć wystawę fotografii dotyczącej historii Dobrej.

plakat

Oprac.na podst.: www.gminalimanowa.pl, www.laskowa.pl, www.niedzwiedz.iap.pl, www.gminadobra.pl,

Fot.: j.w.

image_pdfimage_print

Udostępnij