MCK Sokół ogłosiło I część kwalifikacji do finału 46. Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY w Nowym Sączu

27 maja 2024 r.

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu ogłosiło listę 11 orkiestr dętych i 2 big-bandów, które zostały zakwalifikowane do finału 46. Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY w Nowym Sączu.  W gronie zakwalifikowanych do finałowego konkursu znalazły się trzy orkiestry z terenu Powiatu Limanowskiego: Orkiestra Dęta „Echo Gór” z Kasinki Małej, Orkiestra Dęta Mszana Górna oraz Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Mszanie Dolnej.

W ramach eliminacji powiatowych przeprowadzonych w czterech miejscowościach, tj. w Ryglicach (5 maja), Łososinie Dolnej (19 maja), Limanowej oraz Nowym Targu (26 maja) przed komisją kwalifikacyjną do finału Festiwalu zaprezentowały się orkiestry dęte oraz big-bandy z siedmiu powiatów województwa małopolskiego.

Spośród 35 orkiestr i big-bandów komisja wybrała 13 zespołów, którym przyznano kwalifikację do finału 46. Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY, w dniach 21-23 czerwca 2024 roku w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu.

Lista nominowanych zespołów (w kolejności alfabetycznej):

• Big Band Łososina Dolna
  • Big Band PSM I i II st. Im. Fryderyka Chopina w Nowym Targu
  • Orkiestra Dęta „Echo Gór” z Kasinki Małej
  • Orkiestra Dęta Łapsze Niżne
  • Orkiestra Dęta Mszana Górna
  • Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Mszanie Dolnej
  • Orkiestra Dęta OSP Ochotnica Dolna
  • Orkiestra Dęta OSP w Czarnym Dunajcu
  • Orkiestra Dęta OSP z Piwnicznej Zdroju
  • Orkiestra Dęta z Mystkowa
  • Orkiestra Dęta Zator
  • Orkiestra OSP w Siemiechowie
  • Strażacka Orkiestra Dęta Filipowice

Lista rezerwowa (w kolejności alfabetycznej):

• Iwkowska Orkiestra Dęta
  • Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipnicy Małej
  • Orkiestra Dęta OSP Mogilno
  • Orkiestra Dęta OSP Rożnów
  • Parafialna Orkiestra Dęta z Siedlisk
  • Parafialno-Gminna Orkiestra Dęta Łososina Dolna

Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów orkiestrom reprezentującym Powiat Limanowski!

UWAGA! Kartę zgłoszenia (do pobrania poniżej), finaliści zobowiązani są przesłać na adres: m.haza@mcksokol.pl w nieprzekraczalnym terminie do dnia 13 czerwca br.

Kolejne eliminacje odbędą się już wkrótce w:

• Wieliczce – 2 czerwca br.,
  • Wysokiej – 9 czerwca br.,
  • Nowym Wiśniczu – 9 czerwca br.,

i będą one drugą częścią kwalifikacji do finału 46. ECHO TROMBITY, która zostanie ogłoszona 10 czerwca br.

źr.: MCK Sokół